Hardware

Čekání na Google Glass je u konce

Google Pixel logo freebit
Foto: google.com, Tag: Google

8000 šťastlivců se dozvědělo, že jejich čekání na Google Glass je u konce, jak oznámil sama společnost, přicházející s touto revoluční novinkou v oblasti hi-tech.

O Google Glass jsme v minulosti na našem webu již několikrát psali (například zde a zde, kde jsou rozebrány i parametry těchto brýlí a uvedeny další technické specifikace), nyní došlo ale k velkému posunu pro uživatele, jež by si tento koncept také rádi vyzkoušeli na vlastní kůži.

Společnost Google sice pracovala na prototypu brýlí. Ty byly ale určeny pouze pro donátory a developery, kteří se zaregistrovali a na své kusy čekali již od minulého léta. V těchto dnech ale svitla naděje pro obyčejné smrtelníky. Na svém profilu na vlastní sociální sítí Google+ společnost oznámila, že v současné chvíli je připravena k odeslání brýlí účastníkům projektu #ifihadglass, který byl součástí programu Glass Explorers. Brýle by měly šťastlivcům dorazit během příštích několika týdnů.

Čekání na Google Glass je u konce
Čekání na Google Glass je u konce

Tento projekt sklidil na sociálních sítích velký ohlas. V podstatě šlo o to, že Google vyhlásil na Google+ a Twitteru formu soutěže. Otázka byla jednoduchá – co byste dělali, kdybyste měli Glass? Zvedla se obrovská vlna zájmu. Všechny příspěvky byly pro lepší přehled označovány hashtagem #ifihadglass. Google pak zkoumal originalitu, kreativitu a důvtip při zodpovídání otázky.

Do budoucna se můžeme těšit, že dojde ještě k masovější expanzi Glass, produktu, do kterého Google v poslední době investoval nejvíce. První odeslaná várka brýlí nebude znamenat úpadek vývoje, ba naopak. Google slíbil (alespoň ze začátku) vydávání aktualizací v intervalu několika málo týdnů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware