Mobilní telefony

Chytrý telefon při chytré karanténě jako velká záchrana

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Smartphony využívá už spousta lidí. Upřímně neznám skoro nikoho, kdo by neměl dotykový chytrý telefon. Výjimku tvoří moji prarodiče. Přesto znám hned několik starších lidí, kteří bez problému ovládají nejnovější modely chytrých telefonů.

Smartphony mohou být pro nás záchranou! A to hned ze dvou hledisek.

Chytrá karanténa

Prvním důvodem, proč je dobré mít chytrý telefon, je přicházející chytrá karanténa.  Pro tuto karanténu je důležité, abyste měli v telefonu staženy Mapy.cz od Seznamu (pro Android / iOS). Což na obyčejný, starší model s tlačítky zkrátka nestáhnete.

mapy cz ios
Chytrý telefon při chytré karanténě (Foto: Mapy.cz)

Ve zkratce se bude jednat o to, že se souhlasem budou všichni nemocní dohledáni, bude zpětně dohledán jejich pohyb podle plateb kreditními kartami, ale také podle GPS v telefonu. Jakmile aplikace zjistí, kde se v poslední době zdržovali, zajistí také výčet lidí, se kterými se nemocný potkal. Všichni nemocní, také lidé, se kterými nemocný přišel do styku budou poté nahlášeni v aplikaci, která vás vždy upozorní, pokud byste se blížili k někomu, kdo nemocný je nebo by mohl být.

Pro to je důležité být vlastníkem chytrého telefonu, kam zle stáhnout tuto aplikaci mapy.cz a zapnout sdílení polohy. Sdílení polohy nebude nijak zneužíváno a ihned po skončení budou všechna data smazána. Nemáte se čeho bát, můžete jen pomoci. 

Všeobecně a chytře

Kromě chytré karantény, která se každým dnem bude spouštět, jsou tu další výhody chytrých telefonů.

TIP na článek: Jak zasáhl koronavirus trh se smartphony?

Není proto vůbec divu, že takováto globální virová epidemie má negativní vliv na celosvětovou ekonomiku a trhy.

V první řadě bych rád uvedl, že u chytré karantény není potřeba kvalitních telefonů, stačí mít dostatek paměti a mít možnost stáhnout danou aplikaci. Přesto bych však zvážil pořídit si kvalitnější telefon. Na trhu najdeme dva velikány a to Samsung a Apple. Obě společnosti doporučuji a v jejich telefonech se nezklamete. Pokud jste zvyklí na operační systém Android, pořiďte si Samsung. Pokud máte rádi inovace, pořiďte si Apple. Kvalitní chytrý telefon se vám bude hodit a hned zjistíte proč. 

Videohovory na telefonu

Přeci jen kvalitnější telefony mají kvalitnější fotoaparáty. Skvělé foťáky využijete nejen pro pořizování kvalitních fotek, ale také při videohovorech.

Teď, když jsme všichni v karanténě, video hovory oceníme. Navíc si můžete také volat se svými blízkými, pokud i vaši prarodiče mají takové telefony, kde je možnost video hovoru, můžete s nimi být v kontaktu a nijak je neohrozit.

Přes video hovory můžete společně probrat, co vaše srdce a pusa ráčí, ale také si společně zacvičit, dát si víno nebo kávu.

Zábava

Na kvalitních telefonech je nepřeberné množství různých aplikací a her, které vám zkrátí dlouhé chvíle.

Z telefonu můžete sledovat Netflix, můžete si stáhnout nejrůznější hry, aplikace pro úpravu fotek či aplikaci na čtení knih. Možností je mnoho a je jen na vás, co máte rádi a čemu chcete věnovat svůj čas. 

Práce

Kromě toho, že telefon můžete využívat pro své osobní potřeby, bude se vám teď také hodit k práci.

I přesto, že spousta lidí využívá k práci zejména notebook, může být chytrý telefon skvělým pomocníkem. Nejen na vyřizování hovorů, ale také na propagaci vaši společnosti přes sociální sítě, na komunikaci se zákazníky či plánování.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony