Internet

Nejlepší programy pro videokonference? Alternativy k aplikaci Zoom

zoom aplikace freebit
Foto: Zoom

Nejlepší programy pro videokonference a alternativa k aplikaci Zoom, která odesílá data uživatelů? Před několika dny jsme informovali o tom, že aplikace Zoom pro iOS odesílá data třetí straně (Facebooku).

Pandemie koronaviru zabraňuje osobnímu setkání lidí a tím se otevírají dveře pro nové možnosti lidské komunikace. Všechny tyto aplikace jsou bezplatné a můžete je naplno využívat z domova pomocí internetového připojení.

Za video-produkty můžeme považovat například známý Facebook, WhatsApp či FaceTime od Applu. Pokud se však budeme bavit o podnikatelské a komerční sféře, jedná se o Skype Meet Now, Cisco Webex, Starleaf, Jitsi Meet či Hangouts.

Nejlepší programy pro videokonference?
Nejlepší programy pro videokonference?

Funkce Skype Meet Now

Skype je platformou pro konverzaci, jeho beta byla vydaná už v roce 2003. Výhodou je to, že existuje bezplatná stránka, kde si můžete videohovor vytvořit bez možnosti registrace. Samotný hovor či video-konverzaci můžete uložit až na 30 dní, rozostřit pozadí či jej dále sdílet.

Funkce Cisco Webex

Webex je videokonferenční aplikace, která existuje již od 90. let. Primárně se soustřeďuje na poskytování služeb společnostem.

Má poměrně velkorysou bezplatnou verzi, kterou si můžete v klidu vyzkoušet. V době nouzové situace rozšířilo Cisco funkci freemium z 50 na 100 účastníků. Zbavila se 40 minutového limitu videohovorů a přidala možnost zavolání.

Funkce Starleaf

Jedná se o platformu pro velké korporátní společnosti. Pro cenu služby je nutné zavolat přímo do firmy, nyní však nabízejí bezplatný video základ, který umožňuje komunikovat v době pandemie s ostatními lidmi. Služba umožňuje komunikaci až 20 účastníků po dobu až 40 minut.

Funkce Hangouts

Klasická verze Google Hangouts je stále k dispozici, i když už prakticky není nabízená společností Google. Aktuálně tlačí firma uživatele do G Suite, kde se chce postarat o firemní zákazníky a větší společnosti. Pomocí služby Google Hangouts můžete provést videochat až s 10 lidmi najednou.

Pomocí služby Hangouts možné sdílet textové zprávy a obrazovky připojených uživatelů. Hlasové konverzace mohou mít až 150 účastníků. Aplikace Hongouts je k dispozici zdarma v obchodu Google Play.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Díky za zajímavé alternativy k Zoomu. My jsme otestovali ještě několik dalších nástrojů, které jsou použitelné jak pro pořádání videokonferencí, tak i pro prezentování na dálku.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet