Software

P2P: Co nám o Spotify neřekli

spofity logo freebit
Foto: Spofity

Na zahraničním fóru komunity Spotify se začínají hromadit lidé, kteří si stěžují na to, že desktopová aplikace plně vytěžuje jejich počítač, tak i internetové připojení (první článek o Spotify naleznete zde). A není se čemu divit, desktopový klient v sobě integruje P2P klienta pro odesílání dat dalším uživatelům této služby.

Funguje to víceméně jako legální torrentový klient, zdarma a bez větších nákladů tak služba používá váš počítač (výkon a internetové připojení) pro další distribuci dat potažmo hudby. Přímo v nastavení totiž najdete položku – C:\Users\****\AppData\Local\Spotify\Storage, kam se ukládají data v podobě přehraných písniček.

Spotify Off Web
P2P: Co nám o Spotify neřekli

Komunita vybízí k tomu, aby jste buďto omezili klientovi přístup na internet (hudbu si však musíte nejprve stáhnout), nebo úložiště snížili na minimální hodnotu a nebo lze úložiště přesměrovat na jednotku, na kterou nejdou zapisovat data.

Mnoho uživatelů to v tomto okamžiku bere jako nůž do zad, tohle určitě nikdo nečekal. Něco málo o hudební službě Spotify – první měsíc zdarma, placená verze nás po té bezplatné vyjde na přibližně 165 Kč každý měsíc, hudební služba si tak strhává měsíční paušál přímo z účtu zákazníka.

K hudbě ze Spotify se můžete dostat třemi různými způsoby – z mobilní aplikace, z webu, ale také z desktopové aplikace (integruje P2P klienta), kterou si samozřejmě lze stáhnout z oficiálního webu (link naleznete dole). Do komentářů níže se můžete vstřícně podělit o první postřehy, jak se vám hudební služba líbí? Nebo raději sáhnete po konkurenci? Deezer, Rdio či Hudba na Google Play?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software