Novinky ze světa ITSoftware

P2P: Co nám o Spotify neřekli

Na zahraničním fóru komunity Spotify se začínají hromadit lidé, kteří si stěžují na to, že desktopová aplikace plně vytěžuje jejich počítač, tak i internetové připojení (první článek o Spotify naleznete zde). A není se čemu divit, desktopový klient v sobě integruje P2P klienta pro odesílání dat dalším uživatelům této služby.

Funguje to víceméně jako legální torrentový klient, zdarma a bez větších nákladů tak služba používá váš počítač (výkon a internetové připojení) pro další distribuci dat potažmo hudby. Přímo v nastavení totiž najdete položku – C:\Users\****\AppData\Local\Spotify\Storage, kam se ukládají data v podobě přehraných písniček.

Spotify Off Web

P2P: Co nám o Spotify neřekli

Komunita vybízí k tomu, aby jste buďto omezili klientovi přístup na internet (hudbu si však musíte nejprve stáhnout), nebo úložiště snížili na minimální hodnotu a nebo lze úložiště přesměrovat na jednotku, na kterou nejdou zapisovat data.

Mnoho uživatelů to v tomto okamžiku bere jako nůž do zad, tohle určitě nikdo nečekal. Něco málo o hudební službě Spotify – první měsíc zdarma, placená verze nás po té bezplatné vyjde na přibližně 165 Kč každý měsíc, hudební služba si tak strhává měsíční paušál přímo z účtu zákazníka.

K hudbě ze Spotify se můžete dostat třemi různými způsoby – z mobilní aplikace, z webu, ale také z desktopové aplikace (integruje P2P klienta), kterou si samozřejmě lze stáhnout z oficiálního webu (link naleznete dole). Do komentářů níže se můžete vstřícně podělit o první postřehy, jak se vám hudební služba líbí? Nebo raději sáhnete po konkurenci? Deezer, Rdio či Hudba na Google Play?

Komentuj článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučeno pro vás >

Další novinky > Novinky ze světa IT