Ze světa IT

Co plánuje vizionář Elon Musk pro rok 2020?

Tesla logo
Foto: tesla.com, Tag: Tesla

Také Tesla si na rok 2020 připravila novinky. Co zajímavého pro nás Elon Musk má na následující měsíce?

Ambiciózní projekt nové továrny

Elon Musk vždy patřil k lidem s velkými vizemi, není tak divu, že Tesla převzala filosofii svého duchovního otce. Jaké velké plány má letos?

Jedním z těch nejvýraznějších projektů je dokončení obří továrny, která vznikne v Nevadské poušti poblíž Rena. Ambiciózní kolos dostane stylový název Gigafactory. Jedná se o jeden z budoucích motorů celé značky Tesla.

Tesla Gigafactory (Foto: tesla.com)
Tesla Gigafactory (Foto: tesla.com)

Ostatně s rozlohou odpovídající hned 107 fotbalovým hřištím se není co divit. Továrna je v portfoliu Tesly miliardovou investicí značky a vygenerovat má dalších několik tisíc nových pracovních míst.

Produkce baterií ve velkém

Sloužit by měla pro produkci vlastních baterií, což v konečném důsledku povede k nemalým finančním úsporám. Objem výroby v továrně bude srovnatelný s celkovým objemem všech továren ve zbytku světa. Náklady na výrobu baterií by dle odhadů samotné Tesly měly poklesnout dokonce o 30 %. V konečném důsledku se tak nízká cena propíše i do hodnoty elektromobilu jako takového.

TIP na článek: Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek

Nový trak od Elona na cesty v Americe – Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek, kdy se na tento futuristický automobil můžeme těšit?

Zvýšení životnosti baterií: Nové baterie produkované pod značkou Tesla jsou dalším velmi zajímavým počinem. Plánované baterie budou mít deklarovanou životnost velmi úctyhodných 1,6 milionů kilometrů. Pro srovnání: Nynější baterie se dostanou na výdrž cca 500 až 800 tisíc kilometrů. Na nové baterie bude navázán také koncept Tesla robotaxi.

Nový Model Y: Jednou z očekávaných novinek prodejce elektromobilů je také novinka v portfoliu. Bude se jmenovat Model Y. Postavený je na základu původního Modelu 3. Ten ve svém segmentu získal velmi silné postavení. Novinka tak rozhodně má značný potenciál.

Zvýšení dojezdu a zlepšení dostupnosti dobíjení: Klíčem k masovému rozšíření elektromobilů je zcela jistě jejich dojezd, který je nutné zvyšovat. Proto Tesla plánuje navýšení na více než 1100 kilometrů. Současná průměrná hodnota se pohybuje na 500 kilometrech. Rovněž se bude zdvojnásobovat počet superchargerů, tedy jakýchsi rychlých nabíječek, kde dobíjení vozu trvá pouze několik málo minut.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT