Elektromobilita

Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek

tesla stanice
Foto: pixabay.com, Tag: Tesla

Nový trak od Elona na cesty v Americe – Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek, kdy se na tento futuristický automobil můžeme těšit?

Cybertruck je lepší než Porsche

Lepší než Ford F-150 a rychlejší než Porsche 911. Tak popsal Elon Musk pick-up, který Tesla představila v pátek 22. listopadu. O elektrickém pick-upu se diskutovalo již dlouhou dobu, nyní se z pouhých představ stala realita. Čím však Tesla opravdu překvapila, je futuristický vzhled, který vzbudil na internetu velké pozdvižení.

Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek
Tesla Cybertruck má již 200 tisíc předobjednávek #tesla

Co může pick-up nabídnout?

Tesla Cybertruck se bude vyrábět ve třech provedeních. Nejlevnější verze bude stát přibližně 39 tisíc dolarů. Její dojezd by měl být až 400 kilometrů a z 0 na 100 zrychlí za 6,5 vteřiny. Pick-up by měl utáhnout až 3,5 tuny. Nejdražší model vychází na přibližně 69 tisíc dolarů s dojezdem 800 kilometrů a se zrychlením z 0 na 100 za 2,9 vteřiny.

Diskutovaný futuristický vzhled

Na sociálních sítích se během jediného víkendu strhla lavina s vtipnými obrázky týkajících se vzhledu pick-upu. Přesto vyšlo najevo, že se většině lidem vzhled zalíbil. Dokazuje to především počet předobjednávek Tesly Cybertruck, který se vyšplhal na 200 tisíc, přestože se jeho výroba spustí až v roce 2021. Tento počet oznámil o víkendu na Twitteru Elon Musk.

Nerozbitná okna. Zájemce neodradilo ani zesměšňování crash testu při představování Cybertrucku.

Tesla popsala svůj elektropick-up jako odolné auto s vrstvenými skly, které však vytvořilo pavučiny po střetu s kovovou koulí. Je však potřeba zmínit, že se okno neroztříštilo, což by byl výsledek při střetu s okny u běžných aut. Elon Musk na tuto situaci zareagoval tak, že se jedná o prostor pro zlepšení.

Co ještě chystá Tesla?

Kromě pick-upu stihla Tesla v letošním roce představit další řadu elektromobilů Tesla Model Y. Měla by se začít prodávat na podzim roku 2020, základní verze se však dostane do prodeje až na jaře následujícího roku. Dojezd u verzí Long Range a Performance Modelu Y se pohybuje kolem 450 kilometrů.

V základní výbavě za 39 tisíc dolarů je stanoven dojezd na 370 kilometrů. Zde se společnost drží již zavedeného stylu typického pro své vlastní modely a nemusíme se tedy bát dalších futuristických designů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Elektromobilita