Internet

Filmy na Netflixu vs. YouTube. Kde je lepší podívaná?

netflix logo final
Hlavní TAG » Netflix

V lednu 2016 do Česka dorazil populární poskytovatel filmů Netflix. Vyplatí se nebo je na místě zůstat u Youtube? Jsou některé seriály na Netflixu ke shlédnutí zdarma?

Netflix versus Youtube

Základní rozdíl, který si musíme uvědomit, je ten, že služby Netflixu jsou placené. Využít ale můžete zkušební jeden měsíc zdarma, abyste si ověřili, zda vás tvorba opravdu zajímá. Jedná se o oficiální distribuční kanál, kde je přehrávání naprosto legální.

U Youtube je s autorskými právy mnohdy problém a samotný server se snaží aktivně bojovat s nelegálním obsahem. Proto filmy či seriály velmi často maže. Uživatelé, kteří videa zveřejňují, na něj v noha případech nemají žádná práva a poškozují tak práva jiných. Těm, kteří obsah sdíleli, potom může dokonce i zablokovat účet.

youtube logo bile
Filmy na Netflixu vs. YouTube. #youtube

Na Netflixu je v současné době k dispozici legálně hned 5 000 filmů, seriálů a dokumentů. Z hlediska rozsahu poskytovaných služeb je tak Netflix určitě více doporučitelný. Výhodou je také to, že Netflix se nespoléhá jen na přejaté pořady. V čase se začal věnovat i vlastní tvorbě. Jedním z nejpopulárnějších počinů je určitě vlastní seriál House of Cards.

Na Youtube se nemusíte registrovat. Nahraná videa si zcela volně může přehrát každý. Daní za tuto svobodu je určitě zobrazování četných reklam. Z hlediska kvality videa jste navíc ryze odkázaní na to, v jakém rozlišení nahrál video přímo sám autor. Youtube doporučuje maximální možnou kvalitu, z pochopitelných důvodů však výstup nijak nekontroluje.

Youtube Premium, stojí za to?

Služba Youtube Premium slouží primárně k tomu, aby se uživatel zbavil reklam. Současně dává volbu videa stahovat. Nijak vám tedy tato služba nerozšiřuje možnosti ohledně přístupu k dalšímu obsahu. Koncept Youtube je primárně navržen jinak než Netflix.

Google navíc cílí víc než na příznivce sledování filmů nebo seriálů na fanoušky hudby. Díky Youtube Music dostává uživatel k dispozici poměrně rozsáhlý hudební katalog.

Co je Youtube TV

Také Youtube přichází se zpoplatněnými službami, které uživatelům umožňují konzumovat digitální obsah. Jedním z nich je Youtube TV, kterou Google spustil v roce 2017.

Tato platforma je konkurencí klasických kabelových televizí. Youtube TV přišla s desítkami kanálů. Pochopitelně je služba placená, předplatné stojí 35 dolarů. Televize si vybrala to nejlepší z bezplatné platformy Youtube.

Obsah si přehrajete na mnoha zařízeních včetně tabletů nebo chytrých telefonů. Youtube TV nabízí rovněž velmi solidní kapacitu pro DRV a dobrou konektivitu.

Cloudový videorekordér si klade za cíl eliminovat neduhy klasických televizních stanic. Pořady si s ním můžete nahrát. Znamená to, že se nemusíte spoléhat jen na aktuální televizní vysílání, ale lze částečně ovlivnit na co a kdy se budete dívat. Nejedná se o zcela stejný princip jako u zmiňovaného Netflixu, kde je obsah v režii uživatele, ale sledujícím to dává jistou svobodu.

Verdikt aneb jaký je tedy hlavní rozdíl

V zásadě bychom mohli říci, že stěžejní rozdíl je už mezi pojetím obou serverů jako takových. Přestože z pohledu laika možná není rozdíl v tom, kde seriál najde, Netflix distribuuje a tvoří obsah, který je licencovaný.

Youtube funguje pouze na bázi používání webové stránky. Lze tedy říci, že se tu neocitáte v pozici zákazníka, ale stáváte se spíše uživatelem. Ani její placené verze nejsou vysloveně zacíleny na filmy a seriály.

Jestli tomu tak ale bude i v budoucnu, to je zatím v rovině spekulací. Netflix si svou od začátku jasnou vyprofilovaností víceméně drží konstantní skupinu příznivců. Youtube se proměňuje a vyvíjí. Je tak možné, že pod svými službami v budoucnu bude zastřešovat i platformu zaměřenou na filmy. Ostatně tvůrci jako Shane Dawson potvrzují, že o podobný formát by na Youtube zájem byl.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet