Mobilní telefonyZe světa IT

Nová levná střední třída od Nokie

Jak již delší dobu víme, finská Nokia se potácí na okraji propasti. V prodejích se jí nedaří, hloupé telefony se přestávají prodávat a smartphony pocházející právě z Finska nejsou zrovna populární. Na váze této skutečnosti přidal fakt, který byl oznámen před nedávnem.

nokia 306

Nokia ztratila pozici největšího výrobce mobilů, byla předhoněna Samsungem. Finové jsou ale na trhu tak dlouho, že se jen tak nezaleknou a znovu přichází neúplné zprávy o nových modelech.

Pokud jste milovníky highendových zařízení zklameme vás, mobily kterým jsou věnovány následující řádky pochází z nižší střední třídy a jejich největší zbraní nebude úchvatná výbava ale především cena.

Jedná se o modely nesoucí označení Nokia 305, 306 a 311. Nepůjde o smartphony, v jejich žilách by měl kolovat továrně uzavřený systém Series 40 známý například z modelů Asha 302 a 202. O nové podobě systému se vcelku živě diskutuje. Měl by se inspirovat u podle mě velmi povedeného operačního systému MeeGo, a tak přinese rozdělení na tři plochy a propracovanou notifikační lištu.

Nokia 305 a 306 by se měly mezi sebou lišit jen minimálně. Obě ponesou 2 megapixelový fotoaparát. Tři sta šestka pak nabídne slot pro dvě simkarty. O nich dvou víc nevíme, to co přináší 311 je ale o něco zajímavější.

Měla by se stát prvním hloupým telefonem s dotykovou obrazovkou od Nokie, jež běží na platformě Series 40. Ponese kapacitní dotykový displej, v tuto chvíli neznámé velikosti.

Nabídne připojení k sítím WCDMA a WiFi, nezklame ani co se 3G týče. Pro nouzové pořízení fotky je připraven fotoaparát o rozlišení 3,2 Mpx. Dostatečnou zásobou energie jí bude článek o 1000 miliampérhodinách.

Uvidíme, zda se opravdu můžeme těšit na tři levné novinky, které půjdou na dračku na východních trzích. Prozatím je nabízení levných telefonů, které si svým způsobem hrají na smartphony dobrá strategie, uvidíme, na jak dlouho dobu to Nokii vydrží. My jí prozatím můžeme alespoň popřát hodně štěstí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony