Internet

Gmail má tmavý režim. Pomocí tohoto návodu lze aktivovat

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Už vás omrzelo klasické bílé pozadí Gmailu na vašem mobilu nebo počítači? Chtěli byste změnu? A zároveň ušetřit své oči i baterii zařízení? To není žádný problém.

Google nyní nabízí přepnutí aplikací pošty do tmavého režimu. Následující návod vás provede krok za krokem jeho nastavením. Pokud se do Gmailu chcete nejprve přihlásit, nebo službu ještě nemáte a máte zájem se do Gmailu zaregistrovat, použijte odkazy na návody.

Android

Změna motivu v aplikaci Gmail je dostupná pro verze Android Q a novější. V nižších verzích budete muset bohužel zůstat u klasického režimu. Pokud však vlastníte novější verze, spusťte si aplikaci Gmail. Po otevření klikněte na rozbalovací menu Menu a zde si až skoro dole zvolte Nastavení.

Gmail má tmavý režim
Gmail má tmavý režim. #gmail

Z nabídky vyberte Obecná nastavení a následně najděte složku Motivy. Zde si můžete vybrat mezi třemi režimy vaší mobilní pošty: Výchozí nastavení, Tmavý nebo Světlý motiv. Stačí jen kliknout na Tmavý a hned bude vaše aplikace zas o něco více uživatelsky přívětivější.

iOS

Tmavý režim lze nastavit v systému iOS 11 a vyšších. Přičemž v iOS 11 a v iOS 12 máte v nabídce pouze Tmavý a Světlý motiv. Ve verzích iOS 13 a novějších můžete také zvolit motiv Výchozí nastavení.

Nastavení provedete obdobně jako u operačního systému Android. V aplikaci Gmail pošty klikněte vlevo nahoře na Menu a rozbalí se vám hlavní nabídka. V nabídce nalezněte složku Nastavení a klepněte na ní. Pokud používáte operační systém iOS 11 či iOS 12, zapněte zde Tmavý režim. U iOS 13 a vyšších otevřete nabídku Motivy a zde vyberte Tmavý režim.

Webový prohlížeč

Rádi byste si nastavili tmavý motiv Gmailu i ve webovém prohlížeči? To není žádný problém. Stačí otevřít poštu, kliknout vpravo nahoře na nastavení Nastavení a dále v rozbalené nabídce zvolit Motivy. Zde se vám nabízí spousta možností pozadí vaší pošty od fotky šachových figurek po růžové kytičky. Samozřejmě zde najdete i černý motiv. Stačí jen kliknout na vámi vybrané pozadí a je nastaveno.

Mohlo by se vám líbit

2 Komentáře

  1. Dobrý den, v aplikaci Gmail na iOS 13, nemám v nastavení položku motiv.

  2. […] neznámé. Které jsou ty nejzajímavější? Jak se do Gmailu můžete zaregistrovat nebo jak v aplikaci nastavit tmavý režim? To jsou otázky, na které jsme vám v předešlých článcích již odpověděli. Nyní se […]

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet