Internet

Gmail má tmavý režim. Pomocí tohoto návodu lze aktivovat

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Už vás omrzelo klasické bílé pozadí Gmailu na vašem mobilu nebo počítači? Chtěli byste změnu? A zároveň ušetřit své oči i baterii zařízení? To není žádný problém.

Google nyní nabízí přepnutí aplikací pošty do tmavého režimu. Následující návod vás provede krok za krokem jeho nastavením. Pokud se do Gmailu chcete nejprve přihlásit, nebo službu ještě nemáte a máte zájem se do Gmailu zaregistrovat, použijte odkazy na návody.

Android

Změna motivu v aplikaci Gmail je dostupná pro verze Android Q a novější. V nižších verzích budete muset bohužel zůstat u klasického režimu. Pokud však vlastníte novější verze, spusťte si aplikaci Gmail. Po otevření klikněte na rozbalovací menu Menu a zde si až skoro dole zvolte Nastavení.

Gmail má tmavý režim
Gmail má tmavý režim. #gmail

Z nabídky vyberte Obecná nastavení a následně najděte složku Motivy. Zde si můžete vybrat mezi třemi režimy vaší mobilní pošty: Výchozí nastavení, Tmavý nebo Světlý motiv. Stačí jen kliknout na Tmavý a hned bude vaše aplikace zas o něco více uživatelsky přívětivější.

iOS

Tmavý režim lze nastavit v systému iOS 11 a vyšších. Přičemž v iOS 11 a v iOS 12 máte v nabídce pouze Tmavý a Světlý motiv. Ve verzích iOS 13 a novějších můžete také zvolit motiv Výchozí nastavení.

Nastavení provedete obdobně jako u operačního systému Android. V aplikaci Gmail pošty klikněte vlevo nahoře na Menu a rozbalí se vám hlavní nabídka. V nabídce nalezněte složku Nastavení a klepněte na ní. Pokud používáte operační systém iOS 11 či iOS 12, zapněte zde Tmavý režim. U iOS 13 a vyšších otevřete nabídku Motivy a zde vyberte Tmavý režim.

Webový prohlížeč

Rádi byste si nastavili tmavý motiv Gmailu i ve webovém prohlížeči? To není žádný problém. Stačí otevřít poštu, kliknout vpravo nahoře na nastavení Nastavení a dále v rozbalené nabídce zvolit Motivy. Zde se vám nabízí spousta možností pozadí vaší pošty od fotky šachových figurek po růžové kytičky. Samozřejmě zde najdete i černý motiv. Stačí jen kliknout na vámi vybrané pozadí a je nastaveno.

Bezplatný Gmail na vlastní doméně definitivně končí

Možnost bezplatného e-mailu se službou Gmail od Google definitivně končí. Co to pro uživatele znamená?

Bezplatnému e-mailu na vlastní doméně zlomily vaz nároky uživatelů

Google už před 10 lety ukončil lidem možnost zdarma využívat službu Google Apps (pozdější G Suite), která umožňovala využívat Google účet a jeho služby včetně právě e-mailu na vlastní doméně.

Důvodem byly hlavně vysoké nároky klientů z korporátní sféry, kteří si původně registrovali variantu zdarma, nicméně je jim v čase přestala vyhovovat a začali potřebovat například nonstop technickou podporu i více prostoru pro své e-maily.

Zájemci tedy mohli už v roce 2012 použít jako náhradu jednak klasický účet Google, který je pochopitelně zcela zdarma, případně si využívání původních Google Apps jednoduše zaplatit. Nemohli si tedy nově již zdarma službu pořídit. A právě to se nyní změnilo.

Google aktuálně tuto volbu uzavírá i pro uživatele, kteří ji měli jako bezplatnou zařízenou už z dřívějška a dosud ji mohli provozovat. Využití bezplatného Gmailu na vlastní doméně tím definitivně končí.

Oficiálně má k ukončení dojít 1. května 2022 a Google už o tomto kroku začal uživatele informovat e-mailem. Google tak volí stejný přístup jako v minulosti další gigant Microsoft.

Alternativy pro bezplatný e-mail na vlastní doméně

Doporučenou alternativou je služba Google Workspace, rovněž placená. Tu si mohou vyzkoušet zájemci v bezplatném režimu až po dobu 2 měsíců. Tato varieta Gmailu na vlastní doméně je primárně zacílena na firemní sektor, nikoli na běžné uživatele. Zdarma jsou pak služby poskytovány výhradně neziskovým organizacím a vzdělávacím institucím.

Pro nekomerční subjekty je tak služba poměrně drahá. Pro tento účel je tak potřeba v případě, že nechcete tolik investovat, hledat jiná řešení, která se však u konkurenčních poskytovatelů najít dají. Jednou z doporučovaných náhrad je například ImprovMX.

Dalším zástupcem „z českých luhů a hájů“ je Email Profi od Seznamu. Výhodou této služby je nepřetržitá podpora v češtině i využití praktického kalendáře. Schránka s neomezenou kapacitou je dostupná zdarma. E-mail je určen firmám, ale i jednotlivcům.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Dobrý den, v aplikaci Gmail na iOS 13, nemám v nastavení položku motiv.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet