Tiskové zprávy

Google je uhlíkově neutrální od roku 2007. Bez uhlíku do roku 2030

ekologie
Foto: pixabay.com, Tag: Ekologie

Už během prvních deseti let od svého založení se Google stal první velkou společností s neutrální uhlíkovou stopou. Během dalších deseti let pak i první firmou, která kompletně přešla na obnovitelné zdroje energie. A do roku 2030 chceme být první velkou korporací, která bude fungovat zcela bez uhlíku.

Přechod na bezuhlíkové zdroje energie do roku 2030 nebude snadný. Podívejte se, jak se snažíme být součástí řešení klimatické změny a jak k tomu inspirujeme naše partnery i všechny ostatní.

Vedoucí postavení společnosti Google – první otázka, kterou si vždycky klademe, zní: „Můžeme postupovat udržitelněji?“ Považujeme to za svoji odpovědnost – ale zároveň je to i nejlepší způsob hledání inovací, posouvání vývoje vpřed a sdílení osvědčených postupů s ostatními.

Provoz výhradně na bezuhlíkovou energii do roku 2030

Jsme hrdí na to, že jsme jako první velká společnost dosáhli v roce 2007 uhlíkové neutrality. Od roku 2017 jsme každoročně vyrovnali naši globální spotřebu elektřiny pomocí 100% obnovitelné energie, což z nás učinilo jednoho z největších korporátních odběratelů obnovitelné energie.

Provoz výhradně na bezuhlíkovou energii do roku 2030
Provoz výhradně na bezuhlíkovou energii do roku 2030

Je nám ale jasné, že abychom dokázali čelit rozsahu současné klimatické výzvy, musíme se posunout ještě dál. Teď se chceme stát první velkou společností, která bude od roku 2030 fungovat pouze na bezuhlíkovou energii. Abychom toho dosáhli, snažíme se podporovat nové bezuhlíkové technologie získávání a ukládání energie.

Nadále spolupracujeme s vládami, poskytovateli technické infrastruktury, politiky, městy a dalšími relevantními činiteli v Evropě a po celém světě ve snaze tyto technologie rozšířit a přispět k systémové změně. Také budeme stále podporovat státní a regionální strategie, které se aktivně podílí na řešení globální klimatické změny, vytvářejí cesty pro bezuhlíkovou ekonomiku a realizují vize Zelené dohody pro Evropu.

Odstranění emisí z našeho provozu je důležitý základ, ale náš vliv může být mnohem větší, pokud v tomto úsilí pomůžeme i ostatním.

Zdroj: sustainability.google

O možnostech dosažení našeho cíle se dozvídáme stále víc, proto doufáme, že se nám podaří dokázat, že budoucnost bez uhlíku je dosažitelná pro všechny.

Kompenzace všech našich dřívějších emisí uhlíku od roku 1998

V roce 2007 jsme se stali první velkou korporací se závazkem uhlíkové neutrality. Od roku 2017 se nám daří zajišťovat 100 % naší spotřeby elektrické energie nákupem z obnovitelných zdrojů. A co se dělo v letech 1998 až 2006? Dobrý dotaz. K dnešnímu dni můžeme říct, že jsme vytvořili tak velký objem kvalitních uhlíkových kompenzací, že se nám podařilo neutralizovat veškeré emise vyprodukované společností od jejího založení. Emise dluhopisů pro udržitelnost v Evropě a po celém světě v hodnotě 5,75 mld. USD.

Dluhopisy pro udržitelnost jsou stále důležitějším nástrojem k podpoře investic do environmentálních a sociálních iniciativ v Evropě a po celém světě.V srpnu letošního roku jsme vydali „zelené“ dluhopisy v hodnotě 5,75 mld. USD. Jedná se o největší korporátní emisi dluhopisů tohoto typu v historii.

Tyto investice podpoří celou řadu aktivit důležitých pro udržitelnou budoucnost, jako je například čistá energie, zelené budovy, čistá doprava, cirkulární ekonomika, dostupné bydlení, rasová rovnoprávnost, boj s pandemií covid-19, podpora malých podniků a mnoho dalšího. Všechny tyto aktivity souvisí s cílem EU, aby se Evropa stala prvním uhlíkově neutrálním kontinentem.

5 GW zdrojů nové bezuhlíkové energie ve výrobních oblastech do roku 2030

Na mnoha místech světa se bezuhlíková energie získává jen obtížně – týká se to i některých oblastí důležitých pro naši výrobu. V rámci podpory rozvoje větrné, sluneční a dalších typů čisté energie v místech, kde je jí nejvíce třeba, rozšiřujeme naše dosavadní investice a chceme v průběhu příštích deseti let zprovoznit celkem pět gigawattů výkonu. To odpovídá aktuální kapacitě větrné energie v celém Nizozemsku.

Odstraňování uhlíku z atmosféry prostřednictvím zalesňování a sofistikovaných lesnických dat

Zdroj: sustainability.google

Klimatická výzva v hodnotě 10 mil. eur na podporu zelené obnovy v Evropě – klimatická výzva Climate Impact Challenge společnosti Google.org v hodnotě 10 mil. eur je určena na podporu odvážných nápadů, které pomocí technologií zrychlí posun Evropy směrem k zelenější a udržitelnější budoucnosti. Vybrané organizace mohou získat až 2 mil. eur z fondu Google for Startups Accelerator na financování a následnou podporu realizace svých inovací.

500 měst pomůžeme do roku 2030 každoročně snížit emise uhlíku o 1 gigatunu

Polovina populace Země žije ve městech. Z měst přitom pochází 70 % emisí. Environmental Insights Explorer už pomáhá více než 30 městům v Evropě porozumět emisím a potenciálu solární energie. Společnost Google nabízí více než tisíci evropským městům a samosprávám data, která pomáhají s měřením, plánováním a sledováním plnění akčních klimatických plánů. Usnadňujeme tak přechod k vyšší kvalitě ovzduší a novým zeleným zaměstnáním, přičemž globálním cílem je snížení emisí, které odpovídá odstranění 200 milionů aut ze silnic za rok.

Na podporu klimatické akce společnost Google.org loni věnovala 4 miliony dolarů na financování organizace ICLEI a vytvoření akčního fondu ICLEI, který pomáhá neziskovým organizacím a občanským sdružením podnikat kroky proti změně klimatu. Mezi organizace, které získaly grant ICLEI, patří Deutsche Umwelthilfe v Berlíně a Miljøpunkt Amager v Kodani.

Organizace Deutsche Umwelthilfe na základě údajů o provozu ze systému EIE a dalších nástrojů vyvíjí změny pouliční infrastruktury s ohledem na cyklistiku a další formy mobility, čímž podporuje zvýšení kvality ovzduší v Berlíně a plnění cílů přepravy bez dopadu na klima. Organizace Miljøpunkt Amager vyvíjí vědecky podložené a otestované pokyny pro urbanistický rozvoj, který chrání občany před dopady znečištění ovzduší.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy