Mobilní telefony

Hi, Speed. Apple zveřejnil datum, kdy představí nové iPhony 12

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple avizuje na svém webu datum představení nových jablečných telefonů. K uvedení dojde 13.10.2020 v 19:00 našeho času. Pomocí odkazu si můžete přidat událost do svého telefonu. Konference ponese dvě slova – Hi, Speed. Bude se tedy jednat o nejvýkonnější telefon na světě? Nebo Apple představí nové bezdrátové nabíječky pro rychlé nabíjení?

Podle posledních úniků se můžeme těšit na nový procesor Apple A14 Bionic, možná už pod silikonovým označením S14 Bionic. Celý program bude podle pozvánky realizován v Apple Parku.

Co dalšího společnost představí? Pro tuto událost si Apple ještě připravil nová sluchátka AirPods Studio, HomePod 2, AirTag (NFC čip) a bezdrátovou nabíječku pro iPhony. To by mohlo být vystiženo sloganem – Hi, Speed. Tedy přivítejme rychlost v bezdrátovém nabíjení mobilních telefonů. Co přesně, a v jakém pořadí Apple představí, zatím není jasné.

Apple zveřejnil datum, kdy představí nové iPhony 12 (Foto: apple.com)
Apple zveřejnil datum, kdy představí nové iPhony 12 (Foto: apple.com)

Zadní strana iPhonu 12 nabídne LIDAR

LIDAR (Light Detection And Ranging, také LADAR) je metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu. Obvykle se využívá spektra 1064–1540 nm, pro batymetrická měření cca 530 nm.

LIDAR lze použít pro měření vzdálenosti, mapování terénu, měření vlastností atmosférických jevů aj. Výsledkem mapování je mračno bodů, které se po zpracování může interpolovat do podoby digitálního modelu povrchu či 3D modelů budov a jiných objektů. Po aplikaci filtrů je možné z mračna bodů získat digitální model terénu. Zdroj: Wikipedia

Apple A14 Bionic. Tak tohle železo zničí benchmarky

Bude se jednat o dosud nejvýkonnější čip, kterým byl telefon s logem nakousnutého jablka kdy obdařen. Očekává se tedy, že čip A14 přinese signifikantní vylepšení rychlosti a zároveň zvýší výdrž baterie. Apple se tímto bude snažit kompenzovat vyšší náročnost na baterii technologie 5G, kterou mimo jiné budou podporovat všechny nové modely iPhone 12.

Novinek se dočkají vlastníci iPhonů také v množství emoji, které by měl Apple rozšířit o 62 nových emotikonů. Představení iOS 14 je očekáváno na konferenci v září, která snad přinese společnosti Apple úspěchy a napraví tak chyby předchozích verzí.

TIP na článek: iPhone 12 s novým designem, specifikací a cenou přijde v říjnu

Podzim je už tradiční období, kdy se představují „jablečné“ novinky. Proto se už nyní mluví o novém iPhone 12. Jaký bude?

Systém pro hodinky. watchOS 7

Se systémem watchOS 7 mohou uživatelé pozvednout přizpůsobení na další úroveň se sedmi novými možnostmi vzhledu ciferníku, včetně Stresse, Chronograph Pro, GMT a Artist, zatímco mohou objevovat a sdílet nové konfigurace hodinek s ostatními.

TIP na článek: 9 novinek v iOS 14. Pojďme se na ně podívat

Společnost Apple nahrazuje operační systém 13.7 novým systémem iOS 14. Přináší mnoho zajímavých novinek v podobě úpravy hlavní obrazovky nebo třeba vylepšeného překladače jazyků.

Nové funkce pro zdraví a fitness, včetně nízkého dosahu VO2 Max, sledování spánku, automatické detekce mytí rukou a nové typy cvičení, mohou uživatelům pomoci lépe porozumět celkové pohodě. Pohodlně přístupné na zápěstí, Mapy obsahují cyklistické pokyny a Siri nabízející jazykový překlad.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony