Mobilní telefony

Hned čtyři verze iPhonu 12 se objeví zanedlouho na trhu

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Spekulace o možných názvech nových iPhonů neberou mediální konec. To, že se bude jednat o iPhone 12 je víceméně jasné. Apple nám na podzim ale připraví malé překvapení. Nové iPhony se představí hned čtyři. Ano, budou opravdu čtyři a můžeme se těšit na další barevné varianty. Těch jsme se již dočkali u hodinek Watch Series 6.

Základním modelem bude Apple iPhone 12, na ten bude navazovat Pro a Max verze. Takže si to shrneme: iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. A kdo je ten čtvrtý? Podle známého leakera @L0vetodream se objeví i iPhone 12 mini. Bude se jednat o nejmenší model z této řady iPhonů pro rok 2020.

Již v úvodu jsme zmínili fakt, že iPhone 12 Pro a případný klasický model budou mít 6,1 palcový (15,5 cm) displej. Jaké rozměry displejů nabídnou zbývající modely? iPhone 12 mini by měl mít obrazovku o velikosti 5,4 palců (13,7 cm). Pokud by tomu tak skutečně bylo, jednalo by se o nejmenší iPhone od dob iPhone SE, respektive 5S.

Velikostně by byl iPhone 12 totožný s iPhonem 6. Naopak iPhone 12 Pro Max by měl být opravdový velikán s 6,7 (17 cm) palcovm displejem. Pokud se tento údaj potvrdí, bude se jednat o historicky vůbec největší iPhone z dílny Applu. Zároveň se očekává, všechny iPhony 12 budou vybaveny technologií zobrazení OLED.

Čekáme na datum vydání nového iPhonu

Má iPhone 12 své datum vydání? Podstatná informace je ta, která hovoří o datu vydání nových telefonů od Applu. Je ve vzduchu několik významných dnů, kdy se nové smartphony od společnosti mohou dostat k představení. Nový iPhone 12 bude totiž průlomový smartphone, který podle posledních informací nabídne USB-C port a rychlé indukční nabíjení.

Technologicky se posune i procesor. Nový křemíkový čip ponese označení Apple S14 Bionic a vsází na technologii Silicon. Nový telefon bude představený již 12. října 2020 – předobjednávky se spustí v den představení a první telefony Apple expeduje uživatelům hned 19. října.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony