Mobilní telefonyZe světa IT

Huawei: Ascend D2 a 5″ FHD displej

Lednový CES 2013 již klepe na dveře a my se tak můžeme těšit na nové modely představené právě v Las Vegas. Společnost Huawei v Číně novinářům ukázala nový smartphone, který má být představený právě na CESu. Dle prvních informací nabídne FHD displej a čtyřjádrový procesor na taktu 1.5 GHz, stájový K3V3.

Huawei Ascend D2
Oficiální fotografie smartphonu Huawei Ascend D2

Ascend D2 opět atakuje malé tablety 5 palcovým displejem, který se také pasuje do role Samsungu Galaxy S IV či telefonu Oppo Find 5, jež jsme si v nedávném článku také rozebrali. Může se stát, že bude svým displejem atakovat třeba i model LG Optimus G2, ten by měl dle informací dostat až 5,5″ zobrazovací prvek. Nicméně však další oficiální informace ještě nemáme. Smartphone může samozřejmě propůjčit 2 GB RAM a úložiště o minimální interní kapacitě 16 GB.

Na zadní straně snad bude připravený pro záznam všedních okamžiků 13 megapixelový digitální fotoaparát s automatickým ostřením, Full HD záznamem a LED bleskem, přední kamerka nebude taktéž chybět.

O chod zařízení se postará systém Android 4.1 Jelly Bean, pravděpodobně i s nějakou nadstavbou přímo od čínské společnosti. Více než dostačující se jeví vložený akumulátor, jeho kapacita se dostala na hodnotu 3 000 mAh. Nicméně si však neslibujte více jak dvoudenní provoz na jedno nabití.

Huawei Ascend D2 začne vystupovat z davu se štítkem, na kterém bude napsáno vlajková loď, a tomu bude samozřejmě odpovídat i cena. Každopádně se tedy nechme překvapit, co CES 2013 přinese za novinky a buďme naladěni na další zajímavé informace ze světa mobilního průmyslu. Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů níže nebo ukažte novinku i svým kamarádům či známým pomocí lišty na sdílení, děkujeme za projevenou aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony