Mobilní telefony

Souhrn informací. Co vše víme o nových iPhonech 12?

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Jako každý rok od roku 2011 se chystá na podzim představení nového telefonu z produkce Apple. Přesněji řečeno telefonů, neboť iPhony s modelovým označením 12 budou s největší pravděpodobností představeny ve 3 různých variantách – iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Dokonce se spekuluje i o možnosti, že bude na trh uvedena i čtvrtá varianta s 6,1 palcovým displejem, což by odpovídalo velikosti displeje, jenž bude mít iPhone 12 Pro. Pravděpodobněji se však jeví ona zmiňovaná varianta 3 modelů, stejně tak, jak je tomu u v současnosti prodávané nejnovější generace.

Co se však změní téměř s jistotou, tak bude datum představení těchto nových smartphonů. Tradicí posledních let bylo jejich uvedení na trh během září, avšak letos se očekává, kvůli problémům způsobených koronavirem, že se představení iPhone 12 o měsíc až dva zpozdí. Zájemci o nový iPhone se přitom mohou těšit třeba na přepracovaný design.

iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)
iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)

iPhone 12 by měl být skleněnými zády a kovovým rámem – svým vzhledem by měl tedy blíže připomínat iPhone 4 nebo iPad Pro. Avšak nezapře se v něm ani podoba se stávajícími modely, nejvýraznějším prvkem totiž i u „dvanáctky“ zůstane dvojice, respektive v případě dražších modelů trojice čoček fotoaparátu umístěných na zadní straně telefonu.

Technické specifikace – iPhone 12 bude vybaven dosud nejvýkonnějším mobilním čipem

Krom názvů jednotlivých modelů, data představení a designu již byla poodhalena i celá řada technických specifikací, které by měly iPhony 12 mít. Kupříkladu modely iPhone 12 budou vybaveny novým mobilním čipem A14 vyráběným společností TSMC.

Bude se jednat o dosud nejvýkonnější čip, kterým byl telefon s logem nakousnutého jablka kdy obdařen. Očekává se tedy, že čip A14 přinese signifikantní vylepšení rychlosti a zároveň zvýší výdrž baterie. Apple se tímto bude snažit kompenzovat vyšší náročnost na baterii technologie 5G, kterou mimo jiné budou podporovat všechny nové modely iPhone 12.

iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)
iPhone 12 s novým designem (Foto: @ZONEofTECH)

Rok 2020 tak bude prvním rokem, kdy společnost Apple uvede v iPhonech podporu 5G a umožní novým zařízením se připojit k 5G sítím, jež jsou mnohem rychlejší než sítě 4G LTE. Změny dozná rovněž i fotoaparát. Ten by měl být vybaven vylepšenou technologií TrueDepth.

Dále kolují i zvěsti o tom, že by v útrobách nových iPhonů 12 Pro a Pro Max měla být 3D kamera používající lasery pro ještě přesnější výpočet vzdálenosti objektů, čímž budou rozšířeny možnosti AR. Bude se jednat o podobnou technologií, kterou je nyní vybaven už iPad Pro 2020 – v jeho případě je nazývána LiDar.

iPhone 12 bude nejmenším Apple smartphonem od uvedení iPhone SE

Již v úvodu jsme zmínili fakt, že iPhone 12 Pro a i případný dosud neoznámený čtvrtý model budou mít 6,1 palcový (15,5 cm) displej. Jaké rozměry displejů ale budou mít dva zbývající modely? Iphone 12 by měl mít obrazovku o velikosti 5,4 palců (13,7 cm). Pokud by tomu tak skutečně bylo, jednalo by se o nejmenší iPhone od dob iPhone SE, respektive 5S.

Velikostně by byl iPhone 12 totožný s iPhonem 6. Naopak iPhone 12 Pro Max by měl být opravdový velikán s 6,7 (17 cm) palcovým displejem. Pokud se tento údaj potvrdí, bude se jednat o historicky vůbec největší iPhone z dílny Apple. Zároveň se očekává, všechny iPhony 12 budou vybaveny technologií zobrazení OLED.

Změny se možná dočká i balení iPhonů 12. Apple totiž nemá dle řady zdrojů v plánu zahrnout do krabic s modely iPhone 12 napájecí adaptér, ba dokonce možná ani sluchátka EarPods, což firmě umožní značně snížit náklady spojené s balením produktů. Vše si ale půjde samozřejmě dokoupit. Cena základního modelu iPhone 12 se pak odhaduje na 649 $ (15 200 Kč), avšak na české ceny si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony