Mobilní telefony

iPhone 13 je zde. Na internet unikla specifikace a cena

homepod iphone
Hlavní TAG » iPhone

Blíží se další generace iPhonů. Tentokrát už s pořadovým číslem 13. Na internet se dostaly detailnější specifikace i ceny nových mobilů. Jak to bude s nabíjecím konektorem? Tady je přehled toho nejdůležitějšího:

Zmenšený výřez

K představení nových iPhonů by mělo dojít letos na podzim. Internet však už nyní plní více či méně zaručené informace o tom, jak budou nové telefony z dílny Apple vypadat.

Naplnění zřejmě dozná skutečnost, o které se mluví už poměrně dlouho. Z uniklých renderů je evidentní, že nové modely se dočkaly menšího výřezu v displeji. V něm je umístěn přední fotoaparát, potřebné senzory a odemykání Face ID.

iPhone 13 je zde. Na internet unikla specifikace a cena
iPhone 13 je zde. Na internet unikla specifikace a cena

Stalo se tak pod vlivem přesunutí telefonního sluchátka, které Apple navrhl vsadit do kovového rámečku. Výřez se díky tomu mohl na každé straně o asi 10 % zmenšit.

Staronový fotoaparát

Inovované patrně budou i zadní fotoaparáty. Nebude se měnit jejich počet, ale Apple je tentokrát navrhl rozmístěné pod sebou. Kdo je autorem schémat, ze kterých je tato změna patrná, to není známo. Zveřejnil je však portál MySmartPrice, který lze považovat za důvěryhodný.

U verzí Pro bychom se měli dočkat trojice objektivů, a to širokoúhlého, ultraširokoúhlého a teleobjektivu. U prvních dvou zmíněných objektivů nás jako novinka čeká stabilizace posunem senzoru.

Staronový fotoaparát nového iPhonu
Staronový fotoaparát nového iPhonu

Co se týče širokoúhlého objektivu, změny budou pouze částečné. Myslí si to analytik Ming-Chi Kuo. Apple osadí nové telefony stejným snímačem jako ty předešlé. Nový iPhone 13 by tak měl nabídnout 7P širokoúhlý objektiv s clonou f/1.6.

Vylepšení by se naopak měl dočkat telefon, o kterém se dnes hovoří pod názvem iPhone 13 Pro Max. Ten bude disponovat clonou f/1.5. V případě předešlé generace tohoto iPhonu 12 Pro Max se jednalo o hodnotu f/1.6.

Vylepšení dále dozná hlavně portrétní režim. Ten bude využívat velmi intenzivně technologii LIAR. Znamená to především zkvalitnění hloubky ostrosti a ve výsledku tedy mnohem lepší snímky.

Nový displej

S dalším zajímavým sdělením přišel portál DigiTimes. Podle jeho informací by dva prémiové modely s označením Pro měly dostat do výbavy LTPO displej s obnovovací frekvencí o hodnotě 120 Hz.

Dodat by je měly společnosti Samsung a LG, které už na tom prý v současnosti usilovně pracují. Spekuluje se také nad tím, že dodávku nového hardware ovlivní koronavirová krize, která se podepsala na řadě odvětví.

Apple však prý v tomto směru neponechá nic náhodě a proti výpadkům v dodávkách se pojistí i dalším dodavatelem. Tím by se měl stát čínský výrobce BOE.

Nové barevné varianty

Tuto informaci na světlo vynesl americký redaktor Max Winebach. Ten tvrdí, že se Apple rozhodl inovovat také design jednotlivých telefonů.

Inspirovat k tomu značku měl úspěch loni představeného iPhonu 12, který na trh dorazil v modrém „kabátě“. Apple tak bude dál udávat trendy i s jinými odstíny. Konkrétně by to měla být dle zmíněného zdroje matně černá a bronzová.

Zatím si obě provedení měly údajně projít testovací fází. Až pak mohou projít do ostrého výrobního procesu. Koho baví barvy nového telefonu, ale nebaví ho otisky prstů na těle zařízení, bude v roce 2021 spokojenější. Společně s novými barevnými verzemi by měly iPhony být osazeny i rámem z nerezové oceli. Apple jej do svého návrhu začlenil právě s cílem zamezit ulpívání otisků prstů.

Cena za iPhone 13

Zatím se mluví o tom, že americký technologický gigant na svět přivede čtyři varianty mobilních telefonů.

Spekuluje se také, že ani ceny by ve srovnání s loňským rokem neměly být příliš odlišné. Nejlevnější iPhone 13 Mini by mohl stát cca 22 000 Kč. Za dražší iPhone 13 dáte dle dosavadních odhadů kolem 25 000 Kč. Na verzi iPhone 13 Pro si připravte cca 30 000 Kč. Za nejdražší telefon iPhone 13 Pro Max budou muset zájemci z kapsy vytáhnout ještě více peněz, patrně až 34 000 Kč.

Pracovat je nutné také s informací, že Apple možná dodrží tradici přídomku S jakožto jakéhosi půlgeneračního značení. V této chvíli nemůžeme tedy s jistotou tvrdit, že telefon se skutečně bude jmenovat iPhone 13.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony