Mobilní telefonyZe světa IT

iPhone 6s a 6s Plus od Applu opět nastartují masové šílenství

Nový iPhone 6S je na cestě, bude výkonný
Nový iPhone 6S je na cestě, bude výkonný

Nové informace o iPhonech jsou potvrzené. Prvního a hlavně oficiálního představení se dočkáme již 9. září 2015. Na to Samsung útočí smartphonem Note 5, který nabízí výkon a velký displej, nicméně má vadu v konstrukci. Pokud S Pen do zařízení vložíte opačně, stane se, že už nepůjde vyndat a poškodíte si tak své zařízení. Jaká bude specifikace dalšího tabletofonu od Samsungu? Pojďme se v pár řádcích podívat na konkurenta pro nové Apply.

Ve výbavě Galaxy Note 5 se bude vyjímat 16 MPx fotoaparát se světelností F1.9 a přední fotoaparát s 5ti megapixely. Note 5 lze zakoupit ve 2 variantách podle velikosti úložiště. V rámci konektivity nechybí podpora LTE Cat 9/6, BT 4.2 či NFC. Telefon Samsung Galaxy Note 5 ukrývá, stejně jako S6 Edge+ 3 000 mAh akumulátor, který v sekvenci s velkým displejem nenabídne více jak jednodenní aktivní provoz. Nový telefon z řady Note má rozměry 153,2 x 6,1 x 7,6 mm, jeho váha je 171 gramů.

Smartphone Apple iPhone 6S Off

iPhone 6S a 6S Plus od Applu opět nastartují masové šílenství

Konkurence, která jablíčkům sníží prodeje? Vraťme se zpět k novému iPhone 6s a iPhone 6s Plus, potažmo k levnějším plastovým modelům Cčkové řady. Tyto modely nabídnou nový výpočetní čip Apple A9, který se bude samozřejmě chlubit architekturou v 64bitech. Celý výkon pak doplní 2GB operační paměti a 16GB úložiště. Toto úložiště se ale dle nás objeví jen u levnější verze iPhonu 6c, který opět nabídne plast a cenu modelů nižší řady. Další procesorové zvěsti hovořili také v červenci, kdy server 9to5mac.com hlásil, že příští iPhone bude obsahovat procesor Qualcomm Gobi, přesněji čip „9X35“, který bude nabízet výrazné zvýšení výkonu a potenciální zdvojnásobení rychlosti LTE sítě současné generace.

Apple iPhone 6s, stejně jako model 6s Plus, zahrnou podporu NFC plateb s rostoucím pronikáním financí přes Apple Pay. NFC čip dle zdrojů může využít novou technologii výroby a funkčnosti. Důležitým faktorem bude u nových Applů také použití konektoru pro nabíjení a synchronizaci. Ačkoli některé zdroje uvádějí, že příští iPhon by mohly zahrnovat podporu kabelů se standardem USB-C, další možnosti ukazují na podporu pro indukční nabíjení. To se však vzhledem ke konstrukci jeví jako nepravděpodobné.

Fotoaparát také zřejmě dozná značné změny. Kevin Wong, výkonný ředitel na trh intelligence firmy IHS v Číně, předpokládá, že firma zvýší počet megapixelů zadního fotoaparátu z 8 na 12 megapixelů. Pokud je to pravda, mohlo by to mít výrazný dopad na kvalitu pořízených fotografií. V celku slibně se rýsuje dlouho očekávaná podpora 4K videa. (Dokument z Foxconnu zmiňuje 12megapixelový fotoaparát s podporou 4K nahrávání videa a nového 240 FPS slow motion režimu. Přední optický čip pak nabídne 5megapixelový snímač, stejný, jako je umístěný v modelu iPhone 6.)

Další informace o iPhonu 6s můžeme poskytnout ve článku, který jsme napsali již 6. července 2015. Můžete se tak podívat, jak se celkové specifikace a dostupnosti liší s aktuálními informacemi. Počkejme si však na oficiální info o nových smartphonech, protože víme, že se úniky u Applu moc nedějí. Nebo máte na tuto informaci jiný názor?

Kolik financí si musíme na nové Apple zařízení připravit? Model 6s by se měl prodávat od 699 EUR, tedy za necelých 19 000 Kč. 6s Plus pak bude začínat na částce 799 EUR, přibližně 21 590 Kč. Obě zmíněné ceny platí v případě verze se 16GB vnitřním úložištěm. Za 64GB variantu si zájemci připlatí 100 EUR, 128GB varianta je pak dražší o cirka 200 EUR. Nejdražším jablečným smartphonem je model 6s Plus se 128GB pamětí, na ten si musíme připravit 999 EUR, přibližně 27 000 korun.

Telefony levně koupíte pouze z druhé ruky, popřípadě zkuste využít srovnávače cen. Při koupi dávejte pozor na kradené telefony či jejich kopie. Telefon musí být také odhlášený z iCloudu. Pokud telefon ztratíte, či bude odcizen, použijte službu Find My iPhone, která je zdarma.

Máte k novým telefonům z Cupertina další podrobné informace? Víte přesné datum vydání a oficiálního představení nových telefonů? Víte, kde levně koupit nový Apple iPhone 6S? Kdy přesně bude nový iPhone 6S v prodeji pro Českou republiku? Bude k dispozici i provedení Rose Gold? Podělte se o své názory do komentářů pod tímto článkem, pomůžete tak ostatním čtenářům. Děkujeme!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. I v dnešní době jsou iPhone 6s stále skvělé mobily. Rozhodně to byl dobrý krok od Apple k vydání této řady mobilu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony