Mobilní telefony

iPhone 9 a iPhone 9 Plus? Bude to úplně jinak?

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Dvě otázky, které si kladou nejen majitelé „chytrých“ mobilů od společnosti Apple. První z výše jmenovaných, iPhone 9, známý také pod názvem iPhone SE 2, měl být představen během března letošního roku.

Důsledkem koronavirové krize byla však březnová tisková konference zrušena a vydání tolik očekávaného levného iPhone 9 údajně odloženo až o šest měsíců. Rozhodnutí se však naštěstí zcela nedotklo jeho výroby. Kdy bude nový iPhone 9 představen je pořád ve hvězdách.

Sériová výroba nástupce levného iPhone SE z roku 2016 jede naplno i přes několikatýdenní zpoždění v důsledku uzavření čínských továren. O skutečnosti informoval na svém twitterovém účtu Jon Prosser, jenž je jedním z hlavních technických analytiků Applu. Společnost se i přes to obává nízkého odbytu na důležitém domácím trhu, neboť odložení vydání nového modelu by mohlo situaci ještě více zkomplikovat.

V očekávání je i nový čip A14 Bionic

Pokud se iPhone 9 zákazníci nedočkají nejpozději do konce srpna, může se stát, že „devítku“ předběhne příchod již čtrnácté generace iPhone – iPhone 12, jehož vydání je plánováno na září roku 2020. Současně s vrcholným modelem se očekává i nový čip A14 Bionic. A zde nastává další problém.

Dle posledních informací má být iPhone 9 na trhu představen ve dvou velikostech – iPhone 9 a iPhone 9 Plus.

A i přes to, že iPhone 9 má svou podobou vycházet z iPhone 8 z roku 2017, má však obsahovat nejvýkonnější čip Applu, kterým je dosud A13 Bionic. Z toho vyplývá, že pokud se iPhone 20 skutečně dostane na trh v září tohoto roku, tak iPhone 9 bude v takovém případě již zastaralou verzí, a nebude se tak v žádném případě jednat o levnou záležitost. Tím by společnost do značné míry přišla o celkem zásadní marketingový tah.

Apple spolupracuje se společností BYD

Zdá se však, že Apple i přes dopady koronavirové krize věří ve značný zájem zákazníků. Nahrává tomu i fakt, že kromě tradičních partnerů (Foxconn a Pegatron) Apple nově spolupracuje i s čínskou společností BYD, jež se specializuje na automobilový průmysl a výrobu mobilních telefonů pro externí zákazníky.

Spoluprací si Apple snaží zajistit dostatečnou výrobní kapacitu tak, aby byl schopen vydat iPhone 9 co nejdříve, a uspokojit tak nedočkavé zákazníky. Tak snad se levné „devítky“ brzy dočkáme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony