Kryptoměny

Jaké kryptoměny přinesou v roce 2022 největší zhodnocení?

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Také rok 2022 popřeje kryptoměnám. Které patří mezi ty nejvýnosnější a mají potenciál přinést vám nejvyšší zhodnocení?

Bitcoin

Bitcoiny (BTC) za sebou mají úspěšný rok, kdy se jejich cena vyšplhala až na 68 tisíc dolarů. Podařilo se jim tak zaznamenat nárůst dokonce o 60 %.

Bitcoin sice na konci roku 2021 přímo nepokořil historické rekordy, přesto se však nejznámější kryptoměně dařilo. A v následujících letech se situace podle všeho příliš nezmění, byť se to aktuálně zdát nemusí. Leden tradičně nepatří mezi vyloženě nejpříznivější měsíce.

Rok 2022 podle některých předpovědí přinese Bitcoinu výrazné zhodnocení. Podle některých předpovědí může atakovat hranici 200 tisíc dolarů.

Jaké kryptoměny přinesou v roce 2022 největší zhodnocení?
Jaké kryptoměny přinesou v roce 2022 největší zhodnocení?

Další předpovědi jsou o něco střízlivější a hovoří o cenové hranici 100 tisíc dolarů. Tuto hypotézu konkrétně vyslovil Matt Hougan, který je generálním ředitelem investiční společnosti Bitwise. Prolomit tuto částku by se kryptoměně mělo podařit už do konce června.

Cardano

Držet ve své hardwarové peněžence kryptoměnu Cardano (ADA) je dobrý nápad pro začínající stakery. U samého začátku stakingu bylo Proof of Stake (PoS), tedy držení mincí delegátory v poolu. Nejedná se o ten samý koncept, jako u Bitcoinu – ten používá Proof of Work (PoW) – tedy výpočet prací.

Při stakingu vložíte své ADA mince do delegovaného poolu a ten generuje zisk v podobě mincí. Roční výnosnost je přes 5%. Je nutné se ale držet jednoduchého pravidla, delegujte mince do méně saturovaných poolů. Tam je vyšší šance, že dostanete zajímavější odměny.

Ethereum

Další kryptoměnou, která bude udávat tempo trhu v nadcházejícím období, se má stát právě Ethereum. Ostatně v posledním roce si další známá kryptoměna taktéž prošla vzestupem. Za rok se jeho cena vyšplhala ze 700 dolarů na dokonce 4 tisíce dolarů.

Příznivé předpovědi vyslovil například i senior viceprezident společnosti Natixis Investment Managers Nick Elward. Ten prohlásil, že od Etherea očekává zlepšení interního ekosystému a jeho rozšíření.

I další experti jsou co se týče budoucnosti Etherea velmi optimističtí. Ve výhledech na následující roky se hovoří o tom, že digitální měna by mohla prorazit dokonce hranici 20 tisíc dolarů. Rok 2022 by navíc dokonce podle některých mohl být dokonce „rokem Etherea“, neboť z pomyslného trůnu může sesadit i Bitcoin.

Solana

Nejen dobře známý Bitcoin má v sobě podle expertů na rok 2022 potenciál. Řada investorů se začíná obracet i k méně známým projektům, jako je právě Solana.

Tato kryptoměna si získala popularitu díky rychlosti a efektivitě. Ve srovnání s Ethereem, jehož blochainová síť je už pro dnešní účely relativně pomalá a dalším nešvarem jsou i vysoké poplatky za jednotlivé transakce, je tak bezesporu zajímavá.

TIP na článek: Kryptotrhy zažívají korekci. Jaké jsou vyhlídky na rok 2022?

Ke konci roku 2021 krypto hodleři vyhlíželi určitě jiný scénář. Bylo to 100 000 USD za jednu virtuální minci jménem Bitcoin. To se nakonec nepovedlo a toto aktivum se propadlo z 67 000 USD na 46 000 USD. Je tedy na polovině a díky chladnému trhu se nepředpokládá, že by se do konce roku mělo něco změnit.

Mezi investory se kryptoměna v roce 2021 velmi dobře ujala a v tomto roce vzrostla o astronomických více než 12 000 %.

Polygon

Polygon je projekt, který je založen na Ethereu. Ambiciózní digitální měna si klade za cíl vyřešit nejzásadnější problémy Etherea, což je zejména interoperabilita a škálovatelnost.

Ethereum je domovem hned několika projektů DeFi, jako je právě Polygon, který je známý pod dřívějším označením Matic. Vzhledem k tomu, že právě síť Matic přinesla do celého blockchainu Etherea řadu funkcí, jako je kupříkladu škálování pro NFT, DeFi, projevilo o projekt zájem několik vývojářů, což následně vedlo ke zrychlení cenového růstu.

V prosinci 2021 cena Polygonu dosahovala 2,31 dolaru a tato kryptoměna dále posiluje. Podle mnohých by se tak Polygon mohl stát i vážným adeptem na definitivní sesazení Etherea z postu předního zprostředkovatele decentralizovaných financí. Veškeré informace v tomto článku nejsou investiční radou.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny