InternetZe světa IT

Jde Webtrh správným směrem?

Jak už všichni víte, webový portál Webtrh.cz se mění a to razantně. O co vlastně jde?

Napsal Martin Schlemmer v tématu Měníme směr:

„Přátelé Webtrhu,
je na čase se posunout dál. Letos bude Webtrh slavit čtvrté narozeniny a já strávil několik posledních týdnů přemýšlením o jeho budoucnosti. Původní myšlenka, jednoduché, automatizované vydělávání peněz v pyžamu, mi dnes je vzdálená. Nezajímají mě poslední změny v algoritmech vyhledávačů ani průměrné ceny za klik v Adsense. Obchodní modely postavené na minimálním úsilí, nulové přidané hodnotě a arbitráži nevyrovnaných trhů se mi zdají směšné. Kde je v nich výzva a možnost růstu?

Začal jsem si mnohem víc cenit podniků, které rozumí svým zákazníkům a prodávají jim opravdovou hodnotu, a těch, kteří umí něco vytvořit. Designerů, kteří rozumí obchodním požadavkům svých klientů, programátorů, kteří umí pro daný úkol efektivně použít ten nejlepší nástroj. Podnikatelů, kteří uspokojují opravdové mezery na trhu. Vývojářů aplikací. Průzkumníků možností, které nové technologie přináší. A především si vážím lidí s otevřenou myslí, kteří nestojí na místě a neustále se vzdělávají.

Webtrh se rozrostl o spoustu zbytečností. Přestali jsme se soustředit na to důležité. A zároveň jsme nechali růst to, co je už dlouho zbytečné. Nejsme jako obří švýcarský nůž, ale jsme na dobré cestě. Je čas zbytečnosti a zastaralou zátěž vyhodit.

Takže bez dalších okolků: V příštích týdnech budu Webtrh posouvat takovým směrem, abych na něj mohl být zase pyšný,“ píše na svém fóru Martin S.

Webtrh půjde tedy pod doktorský skalpel, přijde o sekce SEO, PPC, Domény a Affiliate Marketing. Již teď jsou sekce uzavřené a nejdou do nich vkládat další témata. Co Webtrhu za to tedy přišijou? Půjde o rozšíření sekcí PHP, MySQL a snad bude v plánu i herní design. Na fóru už si neprodáte žádnou Facebook skupinu a uzavře se sekce vBulletin.

Co to pro mě jakožto uživatele znamená? Asi ani jedno z témat mi chybět nebude, na SEO experta si hraje každý webtržník, přitom je to běh na dlouhou trať, která může končit před cílem. O PPC se moc nezajímám a Affil je pro mě zatím pasé.

Aktivní členové, kteří budou své webové prezentace stavět na odchodu nespokojených webtržníků budou mít asi plus. Jedná se o projekty Werb, Profibiz, Webovytrh, Webfair a mnoho dalších slimáků, kteří začínají na zimu vylézat z ulity.

Přeji Martinu Schlemmerovi, ať fórum dovede tam, kam s ním má namířeno.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. No uvidíme, kam to Webtrh dotáhne. Přeji mu hodně štěstí!

    1. Já si myslím, že to povede k zkvalitnění Webtrhu. Počkáme si co se bude dít… 🙂

  2. Hm, no někomu to pomůže, jiný zas bude na Webtrh nadávat. Mě osobně to moc vadit nebude ale někdo se s tím asi nesmíří. To vše ukáže čas a práce Martina S.

  3. Jo tak to jsou teď v celku časté PM…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet