Ze světa IT

Kouzlo čínských tabletů od Ainolu

Proč si komplikovat život drahými tablety s cenou kolem deseti tisíc, když lze za třetinu pořídit výbavou totožný přístroj, avšak s trochou plastu navíc a rozlišením odpovídající kvalitě pár let starých mobilních telefonů? Žádné iPady a Galaxy Taby. Pokud vás navštíví krize a budete si chtít dopřát něco nového, popřemýšlejte o čínských tabletech.

Ainol Novo 7 Elf

Mezi čínské tablety samozřejmě nelze řadit zařízení, která si za účelem ušetření nemalých finančních částek v Číně nechávají vyrábět americké firmy. Jde naopak o tablety, jejichž projektanti svou firmu na území Číny a několika dalších asijských států postavili a nádále ji tam řídí. Jednu z nich si spolu s jejími nejzajímavějšími kousky v článku představíme.

Ainol je přesně ta společnost, jejíž produkci v tomto období nejvíce potřebujeme. Vyrábí totiž levné a stylové tablety s operačním systémem Android. Většinou jde o poslední verze.

Namátkou vybíráme model Ainol Novo 7 Elf, jenž disponuje kvalitním LCD displejem, 1,2 gigahertzovým procesorem, možností připojení k WiFi, systémem Android 4.0.3, přední kamerou či rozsáhlou podporou multimediálních formátů. Dále lze nejen v zahraničních e-shopech spatřit například modely Aurora a Paladin.

Ainol Novo 7 Aurora tablet

Tyto tablety je možné zakoupit u nás v Čechách od tří do pěti tisíc korun. V zahraničí se pak navíc může cena protrhnout až o několik stovek níže. Mnohdy to vede i přes dostupnost v tuzemských obchodech k levnějším internetovým objednávkám přímo z čínského trhu.

Do dalších let mají čínské tablety nakročeno k velké budoucnosti. Technologickou vyspělostí se začnou vyrovnávat špičkovým přístrojům světových výrobců a jejich ceny se i nadále budou pohybovat blízko bodu mrazu. Proč tedy neustále šetřit, když existuje chytřejší řešení?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT