HardwareZe světa IT

Hledáte tablet za slušnou cenu? Lenovo přichází s TAB 2 A10-30

Lenovo logo

Ne každý potřebuje tabletová monstra, která mají osm jader, hromadu RAM paměti, displeje s rozlišením, že se vedle nich vaše televize cítí trapně a ještě zabudovanou ledničku. Stále ještě existují lidé, kteří shánějí tablet na odpolední sezení na zahradě a čtení zpráv, tablet pro děti do auta, když jedou na dlouhou cestu, nebo tablet na sledování pořadu o vaření. Takový tablet nemusí stát přes 10 tisíc korun a přesto může dokonale splnit, co se po něm žádá. Takový by mohl být nový tablet Lenovo TAB 2 A10-30. Podívejme se, co tato placka pod 5 tisíc korun skrývá.

Lenovo TAB 2 A10-30_lifestyle

Na přečtení zpráv u čaje nebo kávy? TAB 2 bude dostatečný

Celým názvem Lenovo TAB 2 A10-30. Pro účely tohoto článku zůstaneme u TAB 2. Jde o tablet s obrazovkou 10,1 palce, která si musí bohužel vystačit pouze s HD rozlišením, tedy 1280 x 720 obrazových bodů. Přestože jsme v úvodu nastínili několik účelů, na které toto rozlišení bude stačit, zbavit se neodbytného dojmu, že v dnešní době je HD rozlišení už málo, je obtížné. Díky tomu, že se jedná o technologii IPS, bude mít displej výborné pozorovací úhly a slušný jas, i barvy na sledování filmů.

Když mluvíme o sledování filmů, stojí za to zmínit duální reproduktory s certifikací Dolby Atmos. Tu používá Lenovo u velkého množství svých produktů, namátkou můžeme zmínit námi testované Lenovo PHAB Plus, nebo tablet Yoga Tab 3 Pro. V obou případech hrály reproduktory skvěle. Jediná vada na kráse je směr, jakým reproduktory míří. Je to totiž dozadu, za tablet a to je přinejmenším nešťastné.

Aby si děti v autě na dlouhé cestě mohly zahrát i nějakou tu hru, je tu čtyřjádrový procesor od Qualcommu, taktovaný na 1,1 GHz. Operační paměť má kapacitu pouze 1 GB. Už takhle papírově to vypadá, že děti se budou muset omezit na jednodušší hry. Pokud si rodiče připlatí a pořídí tablet ve verzi s 4G modulem, budou moci děti sledovat díky rychlé síti LTE i svého oblíbeného youtubera. A mohli by toho vidět hodně, díky omezenému výkonu a baterii se slušnou kapacitou 7000 mAh se jim podaří pracovat s tabletem až 10 hodin, alespoň podle slibů Lenova.

Vnitřní uložiště TABu 2 má kapacitu 16 GB, ale není třeba se obávat, kdo by potřeboval víc, může ho rozšířit pomocí microSD karet až o dalších 64 GB. K focení je tu zadní kamera s rozlišením 5 MPx. Píšeme sice k focení, ale zřejmě se bude jednat o jakési nouzové řešení spíš, než o vaši hlavní kameru na dovolené. Přední kamera s rozlišením 2 MPx poslouží horko těžko na video hovory třeba přes Skype, k focení selfie si vezměte raději váš telefon.

Lenovo TAB 2 A10-30_rodina

Na svoji cenu vypadá tablet parádně

Tablet Lenovo TAB 2 A10-30 je dostupný na českém trhu za cenu začínající na 4499 Kč v perleťově bílé nebo tmavě modré barvě.

Hledáte tablet s dobrým poměrem cena a výkon a netroufáte si na bezejmenné čínské kousky? Co si myslíte o tomhle od Lenova? 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware