LG Optimus Vu s poměrem stran 4:3Autor: 06/03/2012 2 1490 shlédnutí

Před několika týdny byl internet zahlcen neúplnými zprávami o tom, co jaký výrobce představí na MWC 2012.

Konečně vám můžeme podat podložené a oficiální informace, které se týkají nových zařízení, představených a mobilním veletrhu v Barceloně.

V předešlých dnech bylo nadmíru diskutováno jihokorejské LG. Obrázků a neoficiálních specifikací rostlo jako hub po dešti a my jsme se chytali téměř každého stébla.

Jedním z nich se stal zajímavý přístroj LG Optimus Vu, bohužel bude prozatím k dostání pouze v domovské Jižní Korei. Uvidíme, zda se v LG rozhodnou pro rozšíření na větší trhové spektrum.

Tento smartphone nebo spíš tablet nese pěti palcový IPS displej s nestandardním poměrem stran 4:3 a rozlišením 1 024 krát 768 bodů. Jde po krku Galaxy Notu od Samsungu, má velmi podobné parametry i výbavu. Stejně tak jako Note nabídne stylus, jež se dá používat k psaní poznámek v upravených aplikacích.

Pohání ho 1,5 gigahertzový Dual-Core Qualcomm, podpořený gigabajtovou pamětí RAM. Android 4 nečekejte, Optimus Vu běží stále ne Gingerbreadu.

Tento hybridní přístroj nabídne úctyhodnou kapacitu 32 GB. Optika je také na dobré úrovni 8 megapixelů podpořených autofocusem a přisvětlovací LED diodou neurazí. Energii přilévá Optimusu článek o 2080 miliampérhodinách, což je vcelku velkorysé.

Doufejme, že si ho jihokorejci nebudou šetřit jen pro sebe a tento unikát se dostane do rukou evropských uživatelů.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (2)

Jak už bylo asi řečeno, velice zajímavý poměr stran. Každopádně se LG staví v mobilním průmyslu pevně na nohy.

Odpovědět

LG bezesporu nabízí široké portfolio, ve kterém si nejeden uživatel vybere. Bohužel z předešlých let v něj zákazníci ztratili důvěru a sahají radši po Samsungu či jiných Asijských zařízeních.

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!