> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT> Software

Nový systém Windows Phone Tango

Windows Phone není nejpopulárnějším systémem, ale majitelů smartphonů s ním stále přibývá. Není divu, Microsoft se smeká a snaží se vytvořit rozšířenou platformu, která bude oblíbená a funkční.

K této skutečnost však chybí ještě několik kroků, příkladem je podpora více jádrových procesorů a jiné.

Na začátku loňského léta byl uveden update WP 7.5 Mango, který řešil a dodnes řeší zásadní neduhy a nedostatky první verze. V Microsoftu udělali další krok, který jim otevírá cestu do nové třídy. A to do nižší střední.

Nová aktualizace se jmenuje Tango, můžeme se s ní setkat u Nokie Lumia 610 a ZTE Orbit. Snižuje hardwarové nároky, které jsou u Manga vcelku vysoké.

Smartphonem s tímto operačním systémem se může stát přistroj, který disponuje pouhou 256 megabajtovou pamětí RAM. Nemusí to být ani žádní fotografové, bohatě jim postačí optika o třech megapixelech.

Tango dále řeší problémy, které se týkají uspořádání a synchronizace kontaktů, s tímto má verze 7,5 stále problémy. Přidá se také aplikace pro tvorbu multimediálních zpráv pomocí hlasu.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony