Software

Návod: Jak oficiálně zakázat update na Windows 10?

Windows10 logo

Hodiny bezplatné aktualizace na Windows 10 pomalu ale jistě ztrácí energii v baterii. Poslední posun rafičky nastane 29. července 2016. Poté již nebude možný bezplatný upgrade na „desítky“. Nový Windows má mnoho odpůrců, ale i technologické přiznivce.

Něco nového vždy přináší účení a trpělivost. To se ale mnoha lidem moc nelíbí. A to už se nebavíme o zpětné kompatibilitě a programech, které si na systému Windows bezpečně spustíme.

Občas to trvá, přijdou nové ovladače, nová technologie. Nové funkce si prach sprostě v softwaru vezmou svoji daň spokojeného uživatele. Pojďme se však podívat, jak podle oficiálního návodu zakážeme automatickou aktualizaci na operační systém Windows 10. Jediné, co k tomu budete potřebovat je cesta k zápisu do registru. Návod je sice z oficiálních stránek Microsoftu, ale změnu provádíte na vlastní riziko.

20160705_114721
Jak oficiálně zakázat aktualizaci na Windows 10?

Pokud chcete zablokovat aktualizaci pomocí konfigurace, postupujte následovně:

Klikněte na položku Konfigurace počítače >Zásady>Šablony pro správu>Součásti systému Windows>Windows Update. Dvakrát klikněte na položku Vypnout aktualizaci na poslední verzi Windows pomocí Windows Update.

Vypnout aktualizaci na poslední verzi Windows pomocí Windows Update:

Registr Windows, dodržujte prosím pečlivě postup uvedený v této části. V případě nesprávné úpravy registru by mohly nastat závažné problémy. Před zahájením úprav registru vytvořte zálohu registru pro obnovení pro případ, že by nastaly potíže. Jestli chcete blokovat upgrade na systém Windows 10 pomocí služby Windows Update, zadejte následující hodnotu registrů:

Podklíč: HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
Hodnota DWORD: DisableOSUpgrade = 1

Skryje aplikaci Získání Windows 10 v liště systému:

Aplikace Windows 10 v oblasti oznámení se automaticky zablokuje (to znamená, že není nutná další akce) v počítačích nebo dalších zařízeních u následujících scénářů: Registru Windows, dodržujte prosím pečlivě postup uvedený v této části. V případě nesprávné úpravy registru by mohly nastat závažné problémy. Před zahájením úprav registru vytvořte zálohu registru pro obnovení pro případ, že by nastaly potíže.

Tip na článek: Windows 11 ke stažení. Nový operační systém unikl na internet

Nový operační systém od společnosti Microsoft unikl na internet. Podle prvních informací je dost podobný systému macOS od Applu. Tlačítko start se posunulo do střed obrazovky. Pro zaryté fandy jde však jednoduchým klikem přesunout do levého rohu tak, jak jsme zvyklí.

Ve verzích systému Windows odlišných od vydání Enterprise je možné ikonu oznámení potlačit pomocí registru systému Windows. Provedete to tak, že vyhledáte následující hodnotu registru:

Podklíč: HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\Gwx
Hodnota DWORD: DisableGwx = 1

Dejte nám prosím do komentářů vědět, zdali vám návod bezpečně pomohl. Upozorňujeme, že se jedná o návod z oficiálních stránek, ale vždy na svoje vlastní riziko. Už máte na svém počítači či notebooku nové Windowsy? Děkujeme za věcné názory.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software