Mobilní telefonyZe světa IT

Huawei Mate S ukradl Applu prvenství

Huawei Mate S Flat

Příští týden nás čeká představení nového iPhonu. Co bude umět, v čem bude nový, o tom se spekuluje, kromě jiného se očekává displej s technoligií Force Touch. Apple v tomhle prvenství ale nezíská. Na právě probíhajícím veletrhu IFA v Berlíně představil čínský Huawei model Mate S. A právě tato nová vlajková loď společnosti se chlubí technologií Force Touch. Kromě toho má 5,5 palcový displej, skvělé rozměry a pořádný výkon. Vše naznačuje, že Huawei, po skvělém modelu P8, vyrobil další skvost.

Huawei Mate S_Colors

Na výběr bude z několika barev a už na obrázku je vidět, že diamant odvedl podobně dobrou práci jako u P8

Stejně jako u P8 byl i zde při výrobě použit diamant. Tělo přístroje je vybroušeno z jednoho kusu hliníku pomocí CNC frézy, která má diamantový brus. Kdo by se bál, že bude mít špatný signál, nemusí. I zde najdeme plastové proužky antény, ty jsou však se zbytkem přístroje propojeny pomocí nanometrového nastřelování, takže tvoří jednu plochu. A tím to nekončí, čočka fotoaparátu na zadní straně telefonu je kryta safírovým sklem. Na přední straně se nachází FullHD displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Aby se udržela rozumná velikost celého těla, tak rámečky na stranách displeje jsou široké pouze 2,65 mm. To je skvělá hodnota. Technologie displeje je AMOLED.

U displeje ještě zůstaneme. Je, stejně jako u P8, vybaven technologií Knuckle Control. V podstatě jde o další způsob zadávání na displeji. U tohoto je třeba použít klouby prstů. Například nakreslením písmene C se spustí kamera. Dvojité poklepání kloubem na displej spustí zaznamenávání displeje do videa. Huawei nezapomněl ani na naše otisky prstů. Fingerprint 2.0 je vylepšená technologie pro snímání otisků prstů. Kromě rychlejšího snímání otisků by měla mít i jakousi samoučící funkci. Skrze senzor půjde ovládat třeba notifikační lištu. Když se ještě na okamžik vrátíme k Force Touch, stojí za to zmínit, že podle Huawei, by mělo být možné telefon používat i jako váhu.

Telefon není jenom dobře vyrobený a naplněný novými technologiemi, má také slušný foťák. Ten má rozlišení 13 MPx a snímač RGBW. Nechybí optická stabilizace, duální LED blesk a samostatné procesory, které se budou starat výhradně o fotografie a video. Co se moc nevidí je přisvětlení i u přední kamery, která má 8 MPx. Aplikace bude poskytovat široké spektrum nastavení, podle slov Huawei by ale měla tvořit skvělé fotky i amatérům, kteří si přejí vytáhnout telefon a bez nastavování fotit. Tohle všechno se vešlo do krásně tenkého těla. Každý musí uznat, že hodnota 7,2 mm, je slušný údaj. Tenké tělo je ovšem za cenu zmenšení baterie na kapacitu 2700 mAh.

Technické parametry modelu Mate S:

  • Rozměry: 149,8 x 75,3 x 7,2 mm
  • Váha: 156 g
  • Displej: 5,5“, AMOLED, ONCELL, FullHD
  • CPU: Hisilicon Kirin 935, Quad 2,2 GHz + Quad 1,5 GHz
  • GPU: MALI 628 M 680M
  • RAM/ROM: 3 GB / 32 GB
  • OS: EMUI 3.1, Android 5.1
  • Hlavní fotoaparát: 13MP, AF, BSI, F2.0, Dual color-temp LED light
  • Přední fotoaparát: 8MP, FF, BSI, F2.4, LED soft light
  • GPS: kompatibilní s GPS/Beidou/GLONASS/AGPS

Po skvěle vyrobeném a výborně vybaveném Huawei P8 přichází papírově další velice zajímavý model. Uvidíme, jak si povede mezi konkurencí, která se na něj hrne, například v podobě zanedlouho představeného iPhonu. Na trh přijde už v listopadu 2015 za cenu zhruba 17 590 korun. My ho pro vás co nejdříve otestujeme.

Bude mít nový iPhone také technologii Force Touch, nebo si unikátnost udrží Mate S delší dobu? Napište nám do komentářů, co si o novém Huawei myslíte. Sdílejte článek a připojte se k naší nové stránce na Facebooku, aby vám už neunikla jediná novinka ze světa mobilních technologií.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony