Ze světa IT

Levný dnes neznamená být nekvalitní. Ainol Novo 7 Elf

ainol novo9 spark

Často se stává, že si člověk řekne, a dost. Už nechci žádný drahý tablet či smartphone, který by zruinoval mou vysychající peněženku. Proto je tu Čína. Právě tam se rodí každý den neskutečné množství elektroniky, která putuje do širokého světa a zasypává tak mobilní trh. Ceny takovýchto produktů se pohybují v řádech tisíců korun, proto se jejich prodejnost rozšiřuje jako houby po dešti.

Levný dnes neznamená být nekvalitní. Ainol Novo 7 Elf

Levný dnes neznamená být nekvalitní. Ainol Novo 7 Elf

Za již celé tři tisíce dostanete do ruky tablet, který disponuje dvoujádrovým procesorem a výkonným mobilním čipem Mali-400, který je v této době potažmo asi nejrychlejším GPU křemíkem, který je pájený na nejeden kuprexitový tištěný spoj. Proč dávat spousty peněz za produkty, které jsou vyráběny v končinách, kde pramení i levnější stroje?

Proč si komplikovat život drahými tablety s cenou kolem deseti tisíc, když lze za třetinu pořídit výbavou totožný přístroj, avšak s trochou plastu navíc a rozlišením odpovídající kvalitě pár let starých mobilních telefonů? Žádné iPady a Galaxy Taby. Pokud vás navštíví krize a budete si chtít dopřát něco nového, popřemýšlejte o čínských tabletech.

Ainol Novo 7 Elf, jenž disponuje kvalitním LCD displejem, 1.2 gigahertzovým procesorem, možností připojení k WiFi, systémem Android 4.0.3, přední kamerou či rozsáhlou podporou multimediálních formátů. Dále lze nejen v zahraničních e-shopech spatřit například modely Aurora a Paladin od Ainolu.

Na trhu se již také objevily tablety Aurora II a model Elf II. Tyto produkty oproti předcházejícím strojům propůjčí ARMový dvoujádrový Cortex-A9. Jestliže displej změříme úhlopříčně, opět dostaneme hodnotu 7 palců. Rozlišení se nezměnilo, stále se budeme muset spokojit s 1024 krát 600 body. Výkon v tabletu je řešen procesorem na taktu 1.5 GHz, graficky opět dominuje 400 megahertzový čip Mali 400.

Číňan propůjčí pouze přední 2 megapixelovou kameru. Vlastní WiFi, 3.5 mm jack, mini HDMI, mini USB, čtečku karet microSD, G-sensor a nabíjecí port. Oba zmíněné modely nabídnou 1 gigabajt operační paměti.

Asi největším lákadlem se stává opět aktuální Android 4 ICS. O uložení dat se postará čip s hodnotou 8 GB, každopádně má být tablet dle oficiálních zdrojů dotupný také s větší kapacitou. Produkty jsou plně kompatibilní také se systémy XP, Vista či Windows 7. Nabízí se tedy vícesystémový tablet? Ainol Novo 7 Elf II bude k mání za přibližně 3000 Kč, Aurora II je o něco dražší, 3 700 Kč.

Řekněme si, dost strojům, které nestojí ani za zlámanou grešli. Pojďme se podívat po alternativě, která horentní sumy za prodeje usadí na příjemnější cenovou hladinu. Porč utrácet hory peněz, které můžete třeba investovat do nějakého zajímavého projektu. Neutrácejte peníze za předraženou elektroniku, která je vyráběna ve stejných továrnách jako cenově levnější přístroje.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT