Tiskové zprávy

Nejlepší cestovní aplikace pro chytré telefony 2022

turistika
Hlavní TAG » Turistika

Letní aplikace přicházejí! Apple App Store jich má aktuálně přes milion (60 miliard stažení) a podobný počet má i Android Google Play Store. Parametr vyhledávání „cestování“ zobrazuje tisíce aplikací. S tak úžasnou sadou, která je k dispozici, jsme spustili několik oblíbených seznamů, abychom vám ušetřili drahocenné hodiny tažení a zkoušení.

Obavy z vysokých nákladů na datový roaming nechte v historii v roce 2012. Pokud vám chybí ta nejvzdálenější místa, mobilní data jsou stále všudypřítomnější… a cenově dostupnější. Pokud máte v úmyslu používat svůj smartphone na cestách, je vždy levnější koupit si místní SIM kartu s datovým předplatným. Ujistěte se, že máte v telefonu odemčenou SIM kartu a že je kompatibilní se sítěmi hostitelské země. Na cestách si jistě zahrajete i oddechovou hru, s čímž může pomoci Betano aplikace.

Chcete-li využít datový roaming, zkontrolujte, zda váš telekomunikační telefon nemá obousměrné datové pakety s hostitelskou zemí. Při používání levných dat v místních sítích neexistuje žádná omluva, proč tyto aplikace nepoužívat na cestách.

Waze

Tato davová GPS aplikace s podrobnou navigací (založená na OpenStreet Maps) je tak dobrá, že Google koupil společnost za 966 milionů dolarů a od té doby začlenil její data v reálném čase do Google Maps. Waze je podobný ostatním GPS aplikacím, ale živé aktualizace poskytované jinými uživateli v reálném čase jej dělají jedinečným. Pokud například uživatel nahlásí dopravní nehodu, zobrazí se na mapě Waze a bude automaticky přesměrován.

youtube waze
Waze

Mezi další skvělé funkce patří vyhledávání nejlevnějšího paliva, dopravní / policejní upozornění a možnost zjistit, zda jsou vaši přátelé poblíž. Komunita se setkává s mapováním. K fungování potřebujete datové připojení. iOS a Android.

Další bezplatné aplikace GPS založené na OpenStreet Maps s hlasovou navigací jsou Mapfactor a OSMAnd pro Android a Scout Telenav pro iOS a Android.

Hudební aplikace

Co je to za cestu bez zabijáckého seznamu skladeb? Je to tak: nekonečné míle trapného ticha. Zahoďte svůj iPod a nastavte prémiový účet Spotify do režimu „offline“. To vám umožní uložit až 3 333 skladeb do zařízení a přehrávat je offline po dobu až 30 dnů. Pokud již máte knihovnu iTunes, můžete také synchronizovat hudbu s aplikací Spotify. Navíc si pořiďte místní datový tarif, kam cestujete, a můžete používat aplikace jako Tune-in Radio (www.tunein.com), Pandora a Soundcloud. iOS a Android.

Průvodci městem na Tripadvisoru

Ať už recenzím důvěřujete nebo ne, průvodce zdarma nelze odmítnout. Tripadvisor vynaložil značné úsilí na vytvoření aplikace s více než 80 městskými průvodci. Aplikace funguje offline a nabízí uživatelům mapy, recenze, trasy s průvodcem a možnost vytvářet cestovní deníky. Než se vydáte na cestu, budete si muset stáhnout data města. iOS a Android.

Talk aplikace Lonely Planet Fast Talk

Jazykové aplikace jsou hit nebo miss, ale mít dobrou je užitečné při cestování. Protože většina autorů Lonely Planet mluví druhým jazykem (někteří mluví čtyřmi nebo pěti jazyky), dávalo smysl přesvědčit tyto vícejazyčné autory, aby si vybrali stovky cizích frází, které jsou součástí této jazykové aplikace. Francouzština, němčina, italština, španělština (latinskoamerická a evropská) se budou hodit v Evropě a Jižní Americe a rozhraní iOS7 je elegantní, intuitivní a snadno použitelné. V nabídce je více jazyků. Užijte si cestu!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy