Internet

Nejlepší filmy a seriály na Netflixu v roce 2021

sledovani netflix
Foto: pixabay.com, Tag: Netflix

Americká značka Netflix patří k oblíbeným streamovacím platformám. Na které filmy a seriály byste se rozhodně měli dívat v roce 2021?

Nejlepší seriály na Netflixu:

The Sons of Sam

New York v 70. letech nebyl příliš bezpečným místem. Obcházel jím přízrak Davida Berkowitze. Ten si říkal Samův syn a proslul jako sériový vrah a žhář.

Newyorská policie, která vyšetřovala jednotlivé případy, dospěla k tomu, že Berkowitz neměl při svém vražedném řádění žádné komplice. S tím ale někteří nesouhlasí. A je mezi nimi i investigativní novinář Maury Terry.

Ten pátrání po pravdě zasvětil celý život a došel k závěru, že v případech byla zapletena satanistická sekta. A právě jeho intenzivní činnost mapuje nové true crime z dílny Netflixu. U nás Netflix dokumentární snímek uvádí pod názvem Samovi synové: Bloudění v temnotách.

Netflix filmy a seriály pro rok 2021
Nejlepší filmy a seriály na Netflixu v roce 2021

Shadow & Bone

Seriál o mladé bojovnici, která musí čelit spiknutí temných sil, si rychle získal přízeň fanoušků i u nás. Vznikl na motivy knihy spisovatelky Leigh Bardugo. Ta je známá především coby autorka zaměřená na žánr young adult a fantasy.

Konkrétně tento seriálový počin vznikl na motivy triologie Griša. Mladá Alina bývala obyčejným děvčetem. Její život se však razantně změní. Dívka navíc záhy přichází na to, že v temném světě magie ani zdaleka k přežití nestačí.

Světlo a stíny (Foto: Netflix)
Světlo a stíny (Foto: Netflix)

Seriál vyniká především bohatou výpravou. Potěší stejně tak i poutavý děj. Výhodou seriálu je i to, že zůstává poměrně přístupný pro ty, kteří nepatří mezi ortodoxní milovníky fantasy.

Last Chance U

Last Chance U je americký dokumentární seriál z produkce Netflix. Seriál ze sportovního prostředí mapuje netradiční sestavu: Skupinu hráčů amerického fotbalu, kteří se na zapadlé škole snaží využít svou poslední šanci ke studiu i k možnosti sportovat.

Podaří se jim zvrátit svůj osud nebo skončí s nálepkou ztroskotanců? Jak si s nimi poradí zapálený trenér? To můžete sledovat v tomto dokumentárním projektu.

Seriál těží především z kvalitní produkce a střihu. Podařilo se tak divákům předložit zajímavou mozaiku jednotlivých příběhů. Díky tomu přináší autentickou motivující atmosféru. Na své si při jeho sledování přijdou především sportovní fanoušci.

Nejlepší filmy na Netflixu:

The White Tiger

The White Tiger těží primárně z toho, že není příliš podobný jiné bollywoodské produkci. Což mu mnozí vyčítají, jiní si toho však cení. Přesto se nepopiratelně odkazuje na slavnou oscarovou romantiku Milionář z chatrče.

Snímek se vypořádává s tradičním rozvržením indické společnosti, v níž není možné snadno změnit svůj sociální status. A právě tomu se rozhodne ústřední hrdina čelit. Ambicióznímu řidiči sice schází bohatství, zato mu ale nechybí kuráž, směle tak bere svůj osud do vlastních rukou.

The White Tiger (Foto: Netflix)
The White Tiger (Foto: Netflix)

A právě jeho cestu za štěstím můžeme prostřednictvím tohoto vtipného, hravého a svěže natočeného snímku sledovat.

Pieces of a Woman

Fim Pieces of a Woman vypráví o traumatizující zkušenosti z porodu, který však skončí tragédií. Hlavní hrdinka přesto musí najít způsob, jak se s bolestnou situací vypořádat a znovu si najít cestu ke svému partnerovi i rodině.

Snímek se nevyhýbá ani velmi explicitním scénám. Navíc si z podstaty vybral velmi náročné téma. To se však podařilo zpracovat s citem. Jeho úspěšnost navíc nemalou měrou stojí na brilantním hereckém výkonu ústřední dvojice.

Celosvětová premiéra filmu proběhla na Benátském filmovém festivalu, odkud si také snímek odvážel ocenění. Vanessa Kirby tu získala ocenění za nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

El Camino

Snímek El Camino navazuje na populární seriál Breaking Bad, u nás uváděno jako Perníkový táta. Úspěšný seriál poprvé běžel v roce 2008 na kabelové televizní stanici AMC.

TIP na článek: Jak zrušit Netflix? Udělejte tyto jednoduché kroky

Platforma Netflix je velmi populární mezi filmovými i seriálovými fanoušky. Co když ale zjistíte, že právě vám její používání nevyhovuje a potřebujete si zrušit členství? Jak na to?

Středoškolský učitel Walt se v něm zaplete se svým bývalým studentem a posléze společníkem Jesse Pinkmanem do pořádně nekalého byznysu: Dvojice začne obchodovat s drogami. Ve filmu El Camino se stává ústřední postavou právě Jesse.

Ten je na útěku před zákonem. Aby však mohl začít znovu, potřebuje dostatek peněz. A jak si je opatřit? Jesse si vzpomene na bývalé známé.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet