Software

Nejočekávanější vydání her pro Sony PlayStation 4

playstation logo final
Foto: PlayStation

Konec roku, a začátek roku nového bývá dost bohatý na vydání kvalitních počítačových her pro PC a herní konzole. Nejinak tomu bude i nyní, kdy se můžeme opravdu těšit na slušnou řádku her, které nás na nějaký čas pevně usadí do křesel.

Ať už jste majitelé herní konzole Sony PlayStation 4, Xbox nebo raději dáváte přednost hraní her na PC, rozhodně se máte během nadcházející doby na co těšit. Ostřílení hráči už samozřejmě mají důležitá data výrazně vyznačena ve svých kalendářích, zaregistrované předobjednávky a netrpělivě vyčkávají, ale pro ty z vás, kteří si příležitostně rádi zahrajete kvalitní hru, zde máme přehled nejočekávanějších her, které se už nyní dají označit za tzv. „must have“.

PlayStation 5
Nejočekávanější vydání her pro Sony PlayStation 4

Níže se podíváme hlavně na zatím s rozpaky očekávané Star Wars Jedi: Fallen Order, které by mělo vyjít letos v listopadu. Na příští rok je plánováno vydání hry Doom Eternal, které už vyjít mělo, bohužel se však datum vydání posunulo. Stejný problém nastal u možná nejočekávanější hry pro rok 2020 The Last of Us Part II, kdy původní datum vydání bylo nahlášeno na únor, aby bylo pár týdnů poté záhadně posunuto na květen.

Studio CD PROJEKT RED na nás chystá Cyberpunk 2077 a ten patří také mezi nejočekávanější tituly roku 2020. Takže si to projdeme hezky popořadě.

Star Wars Jedi: Fallen Order (listopad 2019)

Díky společnosti EA™, která je zodpovědná například za úspěšné herní tituly FIFA nebo NHL, se konečně dočkáme klasického singleplayer příběhu ze světa z předaleké galaxie, na což fanoušci čekali hodně dlouho. Předchozí hry s názvem Star Wars Battlefront byly zaměřeny hlavně na multiplayer, a singleplayerová kampaň buď chyběla úplně, nebo byla velmi krátká. Nyní se ale budeme moci naplno ponořit do světa, který milují miliony lidí po celém světě.

Star Wars Jedi: Fallen Order (listopad 2019)
Star Wars Jedi: Fallen Order (listopad 2019)

Procházet příběhem budeme v roli mladého padawana, který jako jeden z mála přežil vyvražďování rytířů Jedi. Příběh je tedy zasazen do doby po Epizodě III (Pomsta Sithů). Konečně se tak budeme moci vydat na dobrodružství, kde budeme používat světelný meč, řešit zapeklité situace a postupně zdokonalovat svůj výcvik. Trailery zatím vypadají velmi lákavě, nicméně na samotné vydání hry si ještě pár týdnů počkáme. Datum vydání je plánováno na 15. listopadu 2019.

Doom Eternal (březen 2020)

Milovníci akčních stříleček z pohledu první osoby, likvidace opravdu odpudivých nepřátel a parádní jízdy démonickým světem, se mohu těšit na březen roku 2020, kdy vyjde očekávaný Doom Eternal. Hra měla vyjít původně už letos v listopadu, její vydání se ale o pár měsíců posunulo. To bohužel nahrálo spekulacím, že hra nemusí být až tak dobrá, jak se od ní očekává.

Konkurence pro PlayStation 5 má jméno Xbox Scarlett

Xbox Scarlett je konkurence pro konzole od Sony

Vydavatelství Bethesda™ si svou pověst pošramotilo posledními tituly, které nebyly zase tak úspěšné. O tom, zda Doom Eternal napraví Bethesdě pošramocenou pověst, se ale přesvědčíme sami v březnu 2020, kdy už by měla být hra vypiplaná k dokonalosti.

Doom Eternal
Doom Eternal (březen 2020)

Hra bude obsahovat hlavně singleplayerovou část, kde budeme kosit všemožná démonická stvoření, ale novinkou během restartu této velmi úspěšné série je i multiplayer, který si tentokrát vývojáři Bethesdy udělají sami. Bude se jednat o tzv. Battlemode.

Cyberpunk 2077 (duben 2020)

Přátelé, poznačte si do kalendáře datum 16. dubna 2020. Stěžejní datum pro všechny fanoušky studia CD PROJEKT RED, které je zodpovědné za legendárního Zaklínače. Vychází totiž očekávaný Cyberpunk 2077, který se sice od světa Zaklínače bude v podstatě celkem dost lišit, kvality onoho zmíněného studia však jsou už předem předzvěstí, že Cyberpunk 2077 bude hit.

PlayStation 5 nabídne 8K rozlišení a výkonnější hardware

Nový PlayStation 5 přijde koncem roku 2020

Dosavadní odvážné mínění ještě umocnil fakt, že ve hře se objevuje postava, jejíž předlohou byl samotný Keanu Reeves. Není tajemstvím, že na vývoji her v současnosti se dost často podílejí slavní herci, s jejichž tvářemi se potkáváme i v samotných hrách.

Cyberpunk 2077 bude akční RPG z prostředí otevřeného světa, kde se v roli nájemného vraha budeme honit za vzácným implantátem. Implantáty totiž hrají ve hře důležitou roli. Celý příběh je vlastně postaven na různém vylepšování sebe samých pomocí implantátů. Postavu si navrhnete sami, a to včetně osobního příběhu a minulosti. Futuristický svět je v rozkladu a je na vás, jak zvládnete ve městě přežít. Různé situace totiž bude vždy možné řešit vícero způsoby.

The Last of Us Part II (květen 2020)

Přibližně tak moc, jak se fanoušci na vydání hry těšili, tak moc jsou nyní zklamaní. Jen pár týdnů po fenomenálním oznámení vydání pokračování naprostého hitu PlayStation exkluzivity The Last of Us, přišlo další oznámení, bohužel ne už tak pozitivní. Vydání hry se odkládá, a to o 3 měsíce. Konkrétně na květen 2020. Informace je velice čerstvá, panují tedy zatím pouze spekulace o tom, proč tomu tak je.

Tentokrát se v postapokalyptickém světě dostaneme do role hlavně Ellie, která v prvním díle byla spíše doprovodnou postavou. Joel se ale také objeví, nicméně stále zatím nevíme, v jaké roli. V traileru se ukázal, ale prozatím je jasné jen to, že hlavní postavou bude tentokrát Eliie. Jestli se Joel objeví jednou, nebo bude Ellie provázet během hry déle, zůstává otázkou. Co ale už nyní víme, je to, že se podstatně změní hratelnost a možnosti postavy. Hra bude hodně o využívání stealth, a také i o důmyslné likvidaci nepřátel. To jsou buď znetvořené zombie nebo lidé.

Důležitým aspektem hry je, že nyní má každá postava ve hře jméno, a pokud někoho zabijete, už to začíná být trochu osobnější. Není to už jen jeden z mnoha pochodujících panáčků, ale nyní má každý tento jedinec jméno a samozřejmě přátele. Ve hře tak uslyšíte například nářek přátel toho, jehož jste před chvílí zlikvidovali. To se promítne asi hlavně do emocionální stránky hry, která už i v prvním díle byla velmi silná.

Studio Naughty Dog, které je zodpovědné za vývoj této hry, má za sebou už slušnou řádku her, které se staly úspěšnými hity. U vydání nových her jsou rozpaky vždy na místě, nicméně u The Last of Us Part II by mohly jít stranou. Hra vypadá zatím perfektně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software