InternetMobilní telefonyZe světa IT

Nokiím klepe na dveře světová krize

Jak nazvat mobilní společnost Nokia? Co takhle propadák z Finska. Trh s chytrými telefony se společnosti moc nepovedl, za tím stojí fakt, s kterým se potácela skoro celá řada Lumií. Problémy s přenosy dat byly u těchto telefonů na denním pořádku.

nokia lumia 800

Majetek Nokie není nikterak objemný, větší podíl tvoří obnosy na účtě, 121 miliard korun. Další část koláče vlastní patenty, ty se podílí na sumě 100 miliard korun. Když si to vezmeme kolem a kolem, Nokia má menší tržní hodnotu, než nedávno prodaná Motorola.

Vše dovršila zpráva o tom, že má společnost razantně upravit své stavy, což je prvním neblahým impulsem pro méně hospodárné výsledky a pro nadcházející finanční problémy. Finská společnost tak jde ve šlépějích kanadského BlackBerry, které muselo taktéž propustit své zaměstnance a zastavit prodej akcií na světovém trhu.

Celý běh společnosti se tak stává v celku propastným a uvidíme, zda se Nokia popere s tímto stavem. Finance dle odhadů vydrží Nokii snad ještě na dva roky provozu, poté je celých chod mobilní divize ve hvězdách. Tímto se také otevírá trh pro jiné společnosti v tomto segmentu.

Zuby si na vetší prodeje smartphonů může začít brousit Samsung, Apple, HTC či japonské Sony, které svou mobilní část staví na pevné nohy. Samozřejmě, že už se na internetu objevily i informace o prodeji. V peletonu je jako první společnost Microsoft, poté následuje Samsung, ZTE či Huawei.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet