Ze světa IT

Nouzový stav, virus a panika. Nevzdávejte se a vyjděte jako vítězové

virus logo
Foto: pixabay.com, Tag: Koronavirus

Koronavirus je nejvyhledávanější téma na internetu. Nejposlouchanější téma. Nejvíce diskutovatelné téma. Chcete z této situace vyjít jako vítězové?

Není se čemu divit. Nikdo z nás nejspíše celou tuhle situaci nečekal. Mnoho států již vyhlásilo nouzový stav, zavírají se obchody až na určité výjimky, na kávu či dobré jídlo si do restaurace už také nedojdete a ani neposílíte své tělo v posilovně.

Tato situace se dotkne spousta firem a společností, které může srazit na kolena. To nemluvím o tom, že spousta lidí má také strach z nákazy samotné. Panika a negativní zprávy nás zaplavují a spousta lidí to vzdává.

Pojďme ale společně najít na všem špatném něco dobrého. Nevzdávejme se. Každá špatná situace v sobě ukrývá příležitost, stačí se jen dobře dívat. Vše je jen o našem postoji, proto buďte silní, vytrvejte a myslete pozitivně. Nejen, že negativní myšlenky situaci nezlepší, navíc také stres a negativní myšlení zhoršuje vaše zdraví a imunitu.

Nouzový stav, virus, panika #
koronavirus
Nouzový stav, virus, panika #koronavirus

Jak z této situace vytěžit a vyjít jako vítěz?

Určitě se ptáte, jak můžete tedy vyjít jako vítězové. 

V první řadě je potřeba říci, že není na místě celou situaci zlehčovat a hledat způsoby, jak obejít zákony či zbohatnout na prodeji nedostatkovém zboží za přemrštěné ceny. 

Můžete ale tuto krizi využít, čestně, ale ku svému prospěchu. 

Finance

Pokud se budeme bavit o finanční stránce a podnikáte, zkuste přijít na způsob, jak zlepšit svou firmu a zamezit tak úpadku příjmů. Zkuste vymyslet způsob, jak přežít se zavřeným obchodem a celou situaci zachránit. Přemýšlejte, zda se vaše firma může alespoň částečně stát online. Pokud z důvodu nařízení nemůžete pokračovat ve vaši činnosti, můžete přesměrovat záměr firmy na jiný. Vymýšlejte způsoby, jak z této situace vytěžit maximum a možná přijdete na lepší způsob než dosavadní a ještě svou firmu povýšíte díky krizi na vyšší level.

TIP: Koronavirus kosí Bitcoin. Kryptoměny se podívaly na své dno

Ti, kteří v Bitcoinu viděli investiční potenciál podobně jako ve zlatě (přestože mnozí experti se podobnému srovnání od počátku brání) se však spletli.

Pokud jste zaměstnaní a z důvodu nouzového stavu jste ztratili práci či získáte pouze částečný plat, což zajisté ovlivní vaši situaci, přemýšlejte, jak byste si mohli přivydělat. Přemýšlejte o online podnikání bez závazků, na trhu existuje nespočet MLM společností, do kterých netřeba investovat sta tisíce a během nějaké doby si můžete přijít na slušné peníze. Přemýšlejte o investování.

Sport

Teď se pojďme podívat na sport, všechna uzavřená sportoviště a posilovny a uklidnit všechny, kterých srdce prahne po činkách či sportu.

Uzavřené posilovny či sportoviště neznamenají konec. Neznamená to, že přijdete o svaly, že ztratíte fyzičku či se zhoršíte ve sportu.

Můžete opět z této situace dokonce vytěžit. Měsíc, dva vám svaly nevezmou. Ale mohou vám pomoci zlepšit se ve vašich slabších stránkách. Zlepšete svou fyzičku, svou mobilitu, zaměřte se na své slabiny. Běhat můžete venku, ale také cvičit můžete odkudkoli. Jednoduché cvičební pomůcky nestojí moc peněz a seženete je na každém eshopu. Proto nezoufejte.

Také zařaďte do svého dne jógu, regenerujte a zpomalte. Možná to je to, co vaše tělo potřebuje.

Dokonce vaše tělo uvítá i změnu a celou tu dobu můžete využít jako tzv. improvement season, ve které se zlepšíte a nastoupíte po otevření posiloven a sportovišť připraveni než kdykoli před tím.

TIP: Youtube upravuje pravidla. Některým tvůrcům umožní monetizovat videa o koronaviru

Podle původních pravidel spadala videa s touto tématikou do kategorie citlivého obsahu.

Restaurace, kavárny

Zavření restaurací může být příležitost také pro mnoho z vás. Konečně se donutíte připravovat si jídlo s sebou. Díky tomu ušetříte pár korun, které se vám budou hodit než kdykoli před tím. Také zlepšíte své zdraví. Zlepšení zdraví vede k lepší imunitě a to (hlavně teď) všichni potřebujeme.

Více času

Všeobecně se může zdát, že díky karanténě máte více času. Využijte tento čas smysluplně! 

Můžete se věnovat více rodině, což zlepší i vaše vztahy. Vyrazte si na výlet do přírody či si udělejte domácí pohodičku u filmu.

Volný čas také můžete využít k četbě knih, sledování inspirativních videí či filmů. Můžete se začít věnovat hraní na hudební nástroj, začít kreslit, psát knihu, vařit či zlepšit se v jazyce. 

Můžete také uklidit po zimě pořádně byt či dům, vylepšit si pokoj, uklidit si šatník a pánové vyklidit garáž. Možná to, že budete mít více času a budete nuceni ho trávit doma bude také k něčemu dobré.

Závěrem

Závěrem už jen to, že není třeba házet flintu do žita. Berme celou tuto situaci vážně, ale nepodléhejme panice. Možná je to příležitost zpomalit, zlepšit sebe i vztahy s ostatními a stát se silnějšími.

Pokud vás budou napadat negativní myšlenky, zhluboka se nadechněte a zopakujte: „vyjdu jako vítěz!“. Protože vítězové se nevzdávají, ale bojují než zvítězí!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT