Novinky ze světa ITSmartphone

Huawei P9 a P9 Plus představeny v Londýně

Už nějakou dobu nás Huawei provokuje a láká na svůj nový smartphone neurčitými fotkami a hashtagem OO. Postupně celý svět došel k názoru, že ono #OO znamená duální zadní kameru. A nemýlili jsme se. Dnes odpoledne  (6. 4. 2016) přeběhla tisková konference v Londýně, na kterou se z celého světa sjely desítky partnerů a novinářů.

Během své prezentace Huawei představil vlastně dva telefony. Menší P9 a P9 Plus (první informace o P9 zde). Jedná se o nové vlajkové lodě. Spolu s Huawei na jejich vývoji spolupracoval nejnovější partner společnosti Leica. Jeho podíl na telefonu slibuje, že fotoaparát bude mít potenciál zatopit jak Samsungu Galaxy S7, tak novému LG G5.

Huawei-P9-launch-event

Pojďme ale rovnou k samotným telefonům, přece jenom, už jsme se na ně načekali dost. První telefon, P9 je zařízení s tloušťkou pouhých 6,95 mm, což je téměř nepředstavitelné. Napadá mě otázka, zda takto tenký telefon už nebude nepohodlný na držení, ale to se ukáže. P9 Plus má o pouhé 3 setiny milimetru více.

Displej má velikost u menšího modelu 5,2 palce, model Plus pak získal 5,5 palcový. Oba modely si musí vystačit s rozlišením FullHD, což by mohla být, alespoň teoretická nevýhoda proti konkurenci. Hrany displeje jsou zaoblené, což se už stává standardem.

Telefony pohání 64bitový čipset od Huawei Kirin 955. Už máme několikrát vyzkoušeno, že Huawei procesory do svých telefonů umí, takže tady nemusíme pochybovat o tom, že telefon bude běhat jako po másle a výkonu bude stále dost. Tomu pomůže i operační paměť. Ta se bude lišit podle toho, jak velké si zákazník zvolí vnitřní úložiště.

 • Huawei P9 – 32 GB ROM, 3 GB RAM
 • Huawei P9 – 64 GB ROM, 4 GB RAM
 • Huawei P9 Plus – 64 GB ROM, 4 GB RAM

V přehledu je vidět, že menší model bude dostupný ve dvou verzích vnitřního úložiště, pokaždé s jinou operační pamětí, zatímco zvětšený model Plus bude k dostání pouze s 64 GB vnitřního úložiště a 4 GB operační paměti.

Telefony jsou vyrobené z leteckého hliníku s hranami broušenými diamantem tak, jak tomu bylo i u předchozího Huawei P8, který se nám velice líbil.

Šťávu zde dodává baterie s kapacitou 3000 mAh, respektive 3400 mAh u modelu P9 Plus. Modely podporují rychlé nabíjení dual-IC a díky tomu stačí 10 minut nabíjení na zhruba 6 hodin volání. Nabíjení probíhá, pro Huawei premiérově, přes USB typu C. Telefony jsou osazeny třemi anténami, takže by se nemělo stávat, že bude docházet i výpadkům signálu. O zabezpečení zařízení se postará senzor otisků prstů, bez něhož si už vlajkovou loď skoro neumíme představit.

Vraťme se ale na začátek a řekněme si o hlavním taháku modelu P9 a P9 Plus. Jak už bylo řečeno na jeho vývoji se podílela společnost Leica, která má s focením mnohaleté zkušenosti. Díky tomu najdeme na zádech zařízení dvojici 12 MPx fotoaparátů, první je RGB a slouží k zachycování barev. Druhý fotoaparát je monochromatický a zaměřuje se na detaily snímaného obrazu. Díky tomu by měly modely P9 fotit lépe v horších světelných podmínkách.

Leica se nepodílela pouze na vývoji snímačů a optických čoček, ale pracovala s Huawei i na algoritmech zpracování fotek po vyfocení. PéDevítka tak nabízí tři režimy focení. Režim Standard, Živé barvy a Hladké barvy. Fotoaparát má široké možnosti nastavení a možností, od různých typů ostření (laserové, kontrastní a výpočtem hloubky), až po funkci široké clony, kde si zákazník bude moci hrát s hloubkou ostrosti a fotit tak snímky s rozostřeným pozadím.

Huawei P9 a P9 bude dostupný v barvách Titanium Gray a Mystic Silver a předobjednávky budou začínat 8. 4. 2016. Kdo si telefon předobjedná do konce dubna, dostane do Huawei náramek Talkband B2. Cenově začíná P9 na 14990 Kč za menší model s 32 GB vnitřního úložiště.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  5 x komentář, přidáš se?

  1. […] představená vlajková loď Huawei se dvěma fotoaparáty na zadní straně, na jejichž výrobě se podílela Leica dostane […]

  2. […] který by mohl nabídnou ještě zajímavější fotografie. Stejný, nebo alespoň podobný, jako má Huawei P9. Třetí informace mluví o tom, že by mohl iPhone 7 postrádat jack konektor. O sluchátka […]

  3. […] na zádech telefonu. Tady je dvojice kamer, nepracují však spolu, třeba jako u konkurenčního Huawei P9. Jedna je 16 MPx, s optickou stabilizací, laserovým ostřením a umí točit až 4K video. Fotí […]

  4. […] i když impozantní výčet specifikací říká, že to není možné. Budu konkrétní, Huawei P9 je letošní top model tohoto čínského výrobce a přitom jsem na něm měl více problémů […]

  5. […] výsledkům. V roce 2016 byl coby první výsledek kooperace mezi Huawei a Leicou představen model Huawei P9, který se stal prvním smartphonem s duálním fotoaparátem s virtuální clonou a efektem […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT