Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #23. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Celsius má díru 1,2 miliardy dolarů

Společnost Celsius Network má ve svých financích černou díru ve výši 1,2 miliardy dolarů, vyplývá z nových soudních dokumentů. Bojující poskytovatel krypto půjček také potvrdil, že má 300 000 aktivních uživatelů se zůstatky přesahujícími 100 dolarů. Výběry byly na čtyři týdny zastaveny.

Při vysvětlování toho, co se stalo, Celsius přiznal, že učinil „určitá špatná rozhodnutí o rozmístění aktiv„. Společnost také tvrdila, že se stala obětí „nepodložených a zavádějících“ zpráv v médiích, které způsobily, že uživatelé vybírali prostředky rychlým tempem.

Čísla ukazují, že aktuální závazky uživatelů činí 4,7 miliardy dolarů – což ilustruje, kolik peněz od zákazníků bylo v platformě zablokováno. Společnost Celsius se domnívá, že „nepravdivé“ zvěsti, že v LUNA přišla o miliony dolarů, vedly k tomu, že v květnu byla během pěti dnů náhle vybrána 1 miliarda dolarů.

OpenSea ruší 20 % pracovních míst

Společnost OpenSea snižuje počet svých zaměstnanců o 20 %. Tržiště NFT uvedlo, že tento drastický krok je reakcí na „bezprecedentní kombinaci kryptozimy a širší makroekonomické nestability“. Podle generálního ředitele Devina Finzera se společnost musí připravit na potenciálně dlouhodobý pokles – a tyto změny jí umožní přežít několik let, pokud se situace nezlepší.

OpenSea ruší 20 % pracovních míst
OpenSea ruší 20 % pracovních míst

Objemy obchodů společnosti OpenSea se v posledních měsících propadly. V lednu 2022 dosáhly rekordní výše 5 miliard dolarů, ale minulý měsíc se snížily na pouhých 700 milionů dolarů. Kromě toho platforma čelí rostoucí konkurenci ze strany nových subjektů, které do tohoto prostoru vstupují – mimo jiné Coinbase a Instagram.

CoinFLEX umožňuje některé výběry

Kryptoúvěrník, který minulý měsíc zastavil výběry, oznámil, že zákazníci si nyní mohou vybrat 10 % svého zůstatku. CoinFLEX byla jednou z několika platforem v tomto prostoru, které přijaly drastická opatření, když se Bitcoin propadl – a někteří z jejích konkurentů nyní vstoupili do konkurzního řízení.

Generální ředitel společnosti Mark Lamb tvrdí, že Roger Ver – jeden z prvních investorů do Bitcoinu – v současné době dluží platformě 47 milionů USDC.

Novinky z kryptosvěta #22. Nejzajímavější příběhy dneška

Je to oficiální: Elon Musk chce odstoupit od dohody o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů. Miliardář tvrdí, že sociální síť porušila několik ustanovení jejich dohody. Generální ředitel společnosti Tesla si často stěžuje na počet spamových účtů na Twitteru – tvrdí, že skutečný počet je vyšší, než platforma uvádí.

Ver to popírá a tvrdí, že je to on, kdo dluží peníze. Společnost CoinFLEX tvrdí, že bojuje za vyřešení současné situace. Výběry by se mohly dále uvolnit, společnost může hledat podporu u nových investorů nebo by firmu mohl převzít konkurent. Další aktualizace se očekává příští pátek.

South Park si utahuje z kryptografických celebrit

South Park si ve své nejnovější epizodě utahuje z reklamy Matta Damona na crypto.com. Dlouhodobě vysílaná animovaná komedie si z kryptoměn udělala terč svých vtipů již mnohokrát. A v tomto nejnovějším skeči je vidět, jak „Matt Damon“ říká divákům, že musí začít pít svou vlastní moč kvůli obrovskému suchu.

Postava prohlašuje, že moč lze použít k zalévání trávníků a dokonce i ke sprchování, ale je vidět, jak se mračí, když otočí kohoutkem. V nejnovější epizodě jsou také vysláni Reese Witherspoon, Gwyneth Paltrow, Naomi Osaka a Larry David – kteří všichni tak či onak podpořili kryptoměny. Ano, i to zahrnuje jejich vychvalování výhod moči.

Vladimir Putin zakázal digitální platby v Rusku

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal zákon zakazující digitální platby v celé zemi. Zákon schválilo ruské shromáždění, známé jako Duma, 8. července. Zakazuje používání digitálních cenných papírů a užitkových tokenů jako platebního prostředku za zboží, služby a produkty v Rusku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny