Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #24. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Tesla prodala v Q2 75 % bitcoinů

Tesla prodala 75 % své investice do Bitcoinu. Elektromobilový gigant tvrdí, že tento drastický krok souvisí s přetrvávající nejistotou kolem blokací COVID v Číně a obavami o likviditu. Získala 936 milionů dolarů v hotovosti, a to při průměrné ceně 29 000 dolarů za Bitcoin.

Musk říká, že prodej by neměl být považován za rozsudek nad BTC a prozradil, že Tesla je otevřena možnosti zvýšit své kryptoinvestice v budoucnu. Překvapivě se Bitcoin i přes toto šokující oznámení udržel nad 23 000 USD – později ve čtvrtek se však ponořil mírně pod tuto úroveň.

Celsius „hektický a neorganizovaný“

Bývalý zaměstnanec Celsius Network popsal společnost jako hektickou a neorganizovanou. Timothy Cradle’s také tvrdí, že bojující poskytovatel krypto půjček „aktivně manipuloval“ s cenou tokenů Celsius. V rozhovoru pro CoinDesk bývalý ředitel pro dodržování předpisů a finanční kriminalitu varoval, že Celsius je nyní „poškozenou značkou“ – a zpochybnil ambice firmy odrazit se ode dna. „Myslím, že někdo by musel být upřímně šílený, aby v tuto chvíli svěřil svá aktiva společnosti Celsius,“ varoval. Zákazníci si již více než měsíc nemohou vybírat kryptoměny a nyní bylo zahájeno konkurzní řízení.

celsius network
Celsius „hektický a neorganizovaný“

Finsko prodává 1 900 bitcoinů

Musk není jediný, kdo se nyní Bitcoinu zbavuje. Finsko potvrdilo, že prodalo 1 900 BTC zabavených díky trestné činnosti související s drogami za 47 milionů dolarů. Pomoc při transakci nabídli dva kryptozprostředkovatelé. Finanční prostředky budou nyní věnovány Ukrajině. Jedná se sice o největší jednorázový příspěvek, který země obdržela, ale hodnota finských bitcoinů od oznámení plánů na začátku roku výrazně klesla.

Kdyby byl prodán v době, kdy BTC dosáhl historického maxima 68 700 dolarů v listopadu loňského roku, měla by kryptografická skrýš hodnotu přes 130 milionů dolarů.

Coinbase hovoří o krypto nákaze

Coinbase potvrdila, že nemá žádnou expozici vůči společnostem jako Celsius, Voyager Digital a Three Arrows Capital. Burza tvrdí, že problémy, kterým tyto společnosti čelí, byly zcela předvídatelné a jejich postupy řízení rizik se během zběsilého býčího trhu dostaly na vedlejší kolej. Vedení Coinbase také tvrdí, že nákaza, kterou jsme viděli v celém odvětví, souvisí s úvěry, nikoliv s kryptoměnami, přičemž nadměrná finanční páka likviduje podniky během okamžiku. Ani tato společnost samozřejmě nebyla imunní vůči dopadům kryptografické zimy a nedávno po příliš rychlém růstu snížila počet svých zaměstnanců o 18 %.

Minecraft zakazuje NFT

NFT se stávají stále větší součástí herního světa – Minecraft však právě oznámil, že se jich nechce účastnit. Společnost tvrdí, že tyto sběratelské kryptoměny „mohou vytvářet modely nedostatku a vyloučení, které jsou v rozporu s duchem Minecraftu„. Kromě toho se obává, že spekulativní povaha NFT klade důraz na výdělečnost a odvádí pozornost od herního zážitku.

NFT spojené s herním obsahem byly nyní zakázány a vývojáři prohlásili, že na jejich platformě nelze používat technologii blockchain. Podle Minecraftu se to však může změnit, pokud se odvětví stane bezpečnějším, praktičtějším a inkluzivnějším.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny