Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #25. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Bývalý zaměstnanec Coinbase obviněn

Bývalý zaměstnanec společnosti Coinbase byl obviněn z insider tradingu kryptoměn. Ishan Wahi byl údajně zapojen do „vysoce důvěrného procesu“ rozhodování o tom, které mince budou na burze kótovány a kdy. Prokurátoři tvrdí, že se o tajné informace podělil se svým bratrem a obchodním partnerem, kteří nakonec obchodováním s 25 kryptoměnami vydělali 1,5 milionu dolarů.

Bývalý zaměstnanec Coinbase obviněn
Bývalý zaměstnanec Coinbase obviněn

Všem třem mužům hrozí v případě odsouzení až 20 let za mřížemi. Generální prokurátor USA Damian Williams uvedl, že se jedná o první případ obchodování zasvěcených osob, který se týká kryptografických trhů, a dodal: „Dnešní obvinění jsou další připomínkou toho, že Web3 není zónou bez zákonů.“

…když SEC shodila bombu

Komise pro cenné papíry a burzy také vznesla obvinění kvůli tomuto případu. V soudním podání je však konkrétní věta, která vyvolala poplach. Podle SEC je nejméně devět digitálních aktiv uvedených na Coinbase cennými papíry. Jsou to AMP, DerivaDEX, DFX Finance, LCX, Kromatika, Powerledger, Rally, Rari Governance Token a XYO.

Agentura vysvětlila, že tyto altcoiny obsahují „znaky definice cenného papíru„. Společnost Coinbase vystřelila zpět s tím, že žádné z aktiv uvedených na její obchodní platformě není cenným papírem. Dodala: „Obvinění ze strany SEC jsou nešťastným odvedením pozornosti od dnešního vhodného opatření v oblasti vymáhání práva.“

Saylor zaútočil na Teslu kvůli prodeji bitcoinů

Michael Saylor se pustil do společnosti Tesla za prodej 75 % bitcoinů. Generální ředitel společnosti MicroStrategy je dlouhodobě jedním z nejvíce býčích hlasů v oblasti kryptoměn.

Naznačuje, že je z rozhodnutí Elona Muska uvolnit likviditu společnosti Tesla odprodejem jejich kryptoinvestic, pěkně podrážděný, Saylor napsal: „Když prodáte 75 % svého Bitcoinu, zůstane vám jen 25 % Bitcoinu.“ Je spravedlivé říci, že společnost MicroStrategy zaujala velmi odlišný přístup než Tesla, pokud jde o získání Bitcoinu (BTC). Firma zabývající se obchodním zpravodajstvím se aktivně zadlužila, aby si zajistila možnost získat ještě více kryptoměny.

Zakladatel společnosti My Big Coin byl odsouzen za podvod

Muž byl odsouzen kvůli schématu podvodu na investorech prostřednictvím marketingu a prodeje „podvodné“ kryptoměny. Randall Crater byl zakladatelem společnosti My Big Coin, která byla v letech 2014 a 2017 nabízena veřejnosti. Podle prokuratury nepřesně tvrdil, že toto aktivum je kryto zlatem, ropou a dalšími komoditami v hodnotě 300 milionů dolarů.

Jeho společnost také nepravdivě tvrdila, že má partnerství se společností Mastercard. To vše však byla lež a podle amerického ministerstva spravedlnosti Crater zpronevěřil 6 milionů dolarů z prostředků investorů – statisíce dolarů utratil za starožitnosti, umění a šperky. Crater bude odsouzen 27. října a hrozí mu desítky let vězení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny