Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #27. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Ethereum dokončuje The Merge

Stalo se. Ethereum už není založeno na Proof-of-Work. Ve čtvrtek brzy ráno síť úspěšně přešla na Proof-of-Stake blockchain. Tento ambiciózní upgrade se připravoval několik let – a má snížit spotřebu energie o 99,95 %. Těžaři již nejsou zodpovědní za ověřování transakcí a jejich přidávání do blockchainu. Na prohlížecích stranách se objevily radostné scény, když se v kódu objevily pandy, které ukazovaly, že PoS byl aktivován.

Softwaroví inženýři, kteří pozorně sledovali dění na jedné z prohlížecích party Ethereum Foundation, uvedli, že to šlo „úžasně“ a „dokonale„, protože chybělo jen málo bloků. Ale na znamení toho, že sloučení již bylo oceněno, cena ETH se po jeho dokončení nezměnila.

Ethereum dokončuje The Merge
Ethereum dokončuje The Merge

Konec začátku

Vitalik Buterin označil The Merge za „velký okamžik“ pro ekosystém Etherea – během diváckého večírku však varoval, že nyní začíná tvrdá práce. Spoluzakladatel Etherea se vyjádřil opatrně: „Ještě je před námi spousta kroků. Ještě musíme škálovat, ještě musíme vyřešit ochranu soukromí, ještě musíme zajistit, aby to bylo skutečně bezpečné pro běžné uživatele. Musíme tvrdě pracovat a udělat svůj díl práce, aby se všechny tyto další věci také uskutečnily.“

Buterin dále uvedl, že The Merge „symbolizuje rozdíl mezi Ethereem v rané fázi a Ethereem, které jsme vždy chtěli„. Přechod na PoS – přirovnávaný k výměně motoru automobilu při jízdě vysokou rychlostí – byl provázen zpožděním a odsunut o několik let.

Craig Wright si „dupl“ na pevný disk

Craig Wright „rozšlapal pevný disk“, který obsahoval informace potřebné k přístupu k soukromým klíčům Satoshiho Nakamota. Podnikatel toto odhalení učinil třetí den svého soudního procesu proti norskému Hodlonautu. Dr. Wright a jeho právní tým tvrdí, že je pro něj „neuvěřitelně obtížné“ poskytnout další kryptografický důkaz, že je pseudonymním tvůrcem Bitcoinu.

Na záběrech ze slyšení, poskytnutých s laskavým svolením časopisu Bitcoin, argumentoval, že identita nesouvisí s klíči – a zničení pevného disku bylo klíčové pro zajištění toho, aby nebyl nucen kryptograficky dokazovat, že je Satoshi. Tvrdil také, že Bitcoin není šifrován, a řekl soudci: „Chci, aby se vědělo, že tyto lži, tyto pomlouvačné obvinění o tom, že orgány činné v trestním řízení nemohou vzít Bitcoin od zločinců, jsou špatné.“

Jižní Korea může Do Kwonovi zrušit platnost pasu

Jihokorejské ministerstvo zahraničí se podle místních médií pokouší zneplatnit pas Do Kwona. Děje se tak poté, co byl vydán zatykač na spoluzakladatele společnosti Terra a dalších pět osob. Kwon se pravděpodobně nachází v Singapuru a byl obviněn z porušení zákona o kapitálových trzích. Při pádu společností LUNA a UST přišlo nespočet investorů dohromady o miliardy dolarů, přičemž nákaza se rozšířila po kryptografických trzích.

Podle listu Financial Times není Singapur na seznamu dvoustranných smluv o vydávání osob do Jižní Koreje – a úředníci také zvažují spolupráci s Interpolem. Pokud by byl Kwon zařazen do červeného seznamu, čelil by „vážným obtížím“ při cestování mimo Singapur.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny