Bitcoin se propadá na 18měsíční minima
Bitcoin se propadl pod 24 000 dolarů – čímž se jeho cena dostala na úroveň nevídanou od prosince 2020. V době, kdy píšeme tento článek, se propadl o 13,6 % a za týden se propadl o 24 %. S etherem to vypadá ještě hůře – za 24 hodin klesl o 18 % a v sedmidenním časovém horizontu o závratných 37 %.
Některé menší altcoiny ztratily 20 % své hodnoty za jediný den a celková tržní kapitalizace všech kryptoměn je nyní nižší než 1 bilion dolarů. Výprodeje byly v pondělí zaznamenány také napříč globálními trhy. Podpořily je obavy z prudké inflace, blížícího se zvyšování úrokových sazeb a vyhlídky na recesi v hlavních ekonomikách.
Celsius v šokujícím kroku zastavuje všechny výběry
K nervozitě na trhu přispěla zpráva, že Celsius pozastavil všechny výběry, swapy a převody. Kryptoúvěrník z tohoto drastického kroku, který má zajistit, aby síť byla schopna dlouhodobě plnit své závazky týkající se výběrů, obvinil „extrémní tržní podmínky“.
Vedení dále tvrdilo, že je odhodláno jednat v nejlepším zájmu „celé komunity“ a trvalo na tom, že zákazníci budou během pauzy nadále získávat odměny. CEL se za posledních 24 hodin propadl o více než 50 % a nyní se objevují paralely s LUNA a UST. To by mohlo být velmi vážné, už jen proto, že Celsius tvrdí, že má 1,7 milionu uživatelů.
Do Kwon popírá, že by zpeněžil 2,7 miliardy dolarů
Do Kwon popírá tvrzení, že z ekosystému Terra inkasoval 2,7 miliardy dolarů. Poprvé se v lednu objevila tvrzení, že se znesvářenému spoluzakladateli společnosti Terraform Labs podařilo odčerpat likviditu z tokenů LUNA a UST ještě předtím, než se oba tokeny zhroutily. Kwon údajně vybíral 80 milionů dolarů každý měsíc po dobu téměř tří let pomocí nástroje zvaného Degenbox. Na Twitteru třicetiletý Kwon tato tvrzení označil za „kategoricky nepravdivá“ a dodal: „Při krachu jsem také přišel o většinu toho, co jsem měl.“
Zaměstnanci společnosti Coinbase vyzývají k propuštění vrcholových manažerů
Zaměstnanci společnosti Coinbase zahájili petici vyzývající k odvolání tří vrcholových manažerů z jejich funkcí v rámci hlasování o nedůvěře. Jmenovitě se jedná o provozní ředitelku Emilie Choi, produktového ředitele Surojita Chatterjee a personálního ředitele LJ Brocka. Jsou obviňováni ze „selhání platformy Coinbase NFT“ – a obviňováni z vytvoření „toxické kultury na pracovišti„.
V pátek večer Brian Armstrong na Twitteru zveřejnil odkaz na petici a označil ji za „opravdu hloupou na několika úrovních“. Vyzval zaměstnance, kteří za peticí stojí, aby „odešli a našli si společnost, ve které budete pracovat a které věříte“.
Solana se po překlepu Jacka Dorseyho přejmenovala na Solano
Na Twitteru se rozhořela válka mezi Jackem Dorseym a Solanou… a vše souvisí s poněkud nešťastným překlepem. Dorsey nechtěně označil blockchainový projekt jako „Solano„, když tvrdil, že mnoho projektů Web3 není ani zdaleka dostatečně decentralizovaných. Platforma se rozhodla si z něj vystřelit tím, že změnila svůj název na Twitteru.
Dorsey svou chybu zlehčil a zavtipkoval: „Sakra, já nikdy neudělám správný pravopis slova sqlana.“ To vše se děje poté, co byl Solana společností DeFi Safety označen za druhý nejhorší blockchain z hlediska bezpečnosti. V usvědčující zprávě tato organizace uvedla: „Žádnému serióznímu investorovi nemůžeme doporučit, aby tento řetězec používal.“