Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #7. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

MicroStrategy se nyní nachází v oblasti maržových výzev

Michael Saylor se snaží zlehčit obavy z držení bitcoinů společností MicroStrategy – nyní společnosti oficiálně hrozí maržový požadavek na půjčku ve výši 205 milionů dolarů. Již v březnu si veřejně obchodovaná společnost půjčila od banky Silvergate tuto ohromující částku ve snaze získat další bitcoiny – jako zástavu použila BTC, které již měla v rezervě.

Společnost MicroStrategy později potvrdila, že maržové výzvy začnou platit při 21 000 dolarech – což bylo donedávna nemyslitelné číslo. Tento den nyní nastal. Společnost má možnost přidat další množství Bitcoinů jako kolaterál, aby zabránila spuštění výzvy k úhradě marže. Saylor nyní slibuje, že „HODL přes nepřízeň osudu“.

Coinbase snižuje počet zaměstnanců o 18 %

Propouštění v kryptobance nevykazuje žádné známky zpomalení. Coinbase nyní potvrdila, že snižuje 18 % svých zaměstnanců – generální ředitel Brian Armstrong otevřeně přiznal, že burza „rostla příliš rychle“. Postižení pracovníci dostali hodinovou výpověď, byli odříznuti od interních systémů Coinbase a informováni prostřednictvím své osobní e-mailové adresy.

Coinbase snižuje počet zaměstnanců o 18 %
Coinbase snižuje počet zaměstnanců o 18 %

Armstrong varoval, že se na obzoru zřejmě objeví recese, což by mohlo vést k prodloužení kryptozimy. Připustil, že Coinbase „přetáhla zaměstnance“ – a uvedl, že společnost nyní „plánuje nejhorší“, protože ekonomika ochabuje.

…ale Binance bude najímat dál

Navzdory zmaru v kryptografickém průmyslu Binance tvrdí, že plánuje zvýšit nábor zaměstnanců. Changpeng Zhao říká, že burza má „velmi zdravý fond“ a plánuje také utrácet za fúze a akvizice. Řada velkých jmen v kryptografickém průmyslu provedla bolestivé propouštění – a při zpětném pohledu se ukazuje, že někteří možná příliš agresivně utráceli za marketing, když byly dobré časy.

Zatímco jiné firmy utratily velké peníze za reklamy během Super Bowlu, Binance se zaměřila na skromnější kampaň, která varovala před podporou celebrit. Spoluzakladatel společnosti Yi He řekl časopisu Fortune, že v současné době je otevřeno více než 2 000 pracovních pozic. Binance je mateřskou společností CoinMarketCap.

Celsius najímá právníky na restrukturalizaci

Společnost Celsius Network údajně najala právníky pro restrukturalizaci, protože bojuje o nalezení cesty z rostoucích finančních problémů. Kryptoúvěrník v pondělí způsobil šok v celém odvětví, když oznámil, že pozastavuje všechny výběry, převody a swapy – což znamená, že uživatelé neměli přístup ke svým digitálním aktivům.

Celsius najímá právníky na restrukturalizaci
Celsius najímá právníky na restrukturalizaci

Podle deníku The Wall Street Journal si nyní bojující společnost přizvala právní firmu Akin Gump Strauss Hauer & Feld. Noviny chápou, že Celsius Network se zpočátku obrací na potenciální investory pro možnosti financování – ale další možnosti na stole by mohly zahrnovat finanční restrukturalizaci.

NFT od Bored Ape dostávají zabrat

Podkladová cena hlavních nefunčních tokenů výrazně klesla, protože se zhoršuje kryptozima. Tato metrika ilustruje, kolik aktuálně stojí nejlevnější NFT ve sbírce. Data z NFT Price Floor ukazují, že nejlevnější Bored Ape nyní stojí 78,5 ETH.

Při současném kurzu to znamená hodnotu pouhých 88 155 USD. Držitelé Bored Ape utrpěli dvojnásobnou újmu. Nejenže se jejich hodnota v ETH propadla s nástupem medvědího trhu, ale samotné ETH se ocitlo ve volném pádu vůči americkému dolaru. Stažení zpět bude obzvláště brutální pro ty, kteří si Bored Ape pořídili koncem dubna, kdy minimální cena této kolekce NFT dosáhla historického maxima 152 ETH.

Obchodníci zkusí terapii křikem

Pokud jste právě teď investorem do kryptoměn, máte se z čeho stresovat. A vzhledem k tomu, že digitální aktiva se nacházejí v sestupné spirále, možná hledáte způsoby, jak se tohoto stresu trochu zbavit. Jedna skupina na Telegramu představila trochu neobvyklou metodu, jak úzkostným obchodníkům ulevit: terapii křikem.

Cílem je zajistit, aby členové mohli dát všemu volný průchod tím, že budou křičet, co hrdlo ráčí. Skupina má však poměrně přísná pravidla a lidé, kteří zveřejní cokoli jiného než hlasové poznámky s výkřiky, dostanou okamžitý ban. I když se to může zdát dost ujeté, existují důkazy, které naznačují, že křik pomáhá mozku uvolňovat hormony dobré nálady zvané endorfiny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny