Novinky ze světa ITSmartphone

iPhone 5 snad s větším displejem

Smartphony doznávají pořád větší konstrukce ale čipy jsou pořád menší. Tento trend se zdá být zatím nezměněn. I tuhle informaci potvrdil jeden dělník z továrny Foxconn, která Applu dodává jednotlivé komponenty. iPhone 5 se dle informací přemění na ještě vyšší obrazový kalibr.

Nová velikost displeje by tímto počinem měla zakořenit na hodnotě 4,08 palce. Na oficiální představení této novinky si určitě ještě nějaký ten pátek počkáme.

Spolu s pátou řadou iPhonů se na trh dostane ještě pár produktů, které snad neskončí ve zdejší moštárně. Apple totiž přinese novou a hlavně levnou generaci tenkých MacBook Airů.

Procesory, které zavládnou výkonu v novém jablku nesou označení A6 a dle nepodložených informací nabídnou až 4 jádra, která budou taktována přibližně na clocku 1 až 1,5 gigahertz. Jako grafický čip má být použitý křemík SGX543RC.

Stejně jako u modelu Galaxy S3 od Samsungu se bude chtít Apple dostat až do mezí okraje telefonu. Dle spekulací by se měl změnit i finální poměr stran.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT