Hardware

Pandemie uzavřela iPhony v servisu. Kdy si je budeme moci vyzvednout?

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Když udeřila pandemie koronaviru, Apple oznámil, že mají zákazníci dvoudenní okno, kdy si své iPhony mohou vyzvednout ze servisu.

14. března společnost zavřela všechny prodejny mimo Čínu a zákazníci měli dva dny na to, aby si vyzvedly svůj iPhone ze servisního střediska. Pokud tak neučinili, telefon na ně k vyzvednutí bude čekat až zítra. I tato informace se nakonec kvůli koronaviru protáhne až do půlky dubna.

Pandemie uzavřela iPhony v servisu
Pandemie uzavřela iPhony v servisu. #apple

Čínský trh se smartphony může zpomalit až o polovinu

Pokud bychom se měli bavit o konkrétních číslech, tak dle společnosti Canalys, jež se zabývá analýzou trhu, by měl v prvním kvartálu letošního roku klesnout odbyt smartphonů v Číně o celých 50 %, což je údaj vskutku alarmující. Jedná se však o ten vůbec nejčernější scénář, většina střídmějších odhadů hovoří o přibližně třetinovém poklesu. Nicméně i to je číslo, které tamní výrobci a obchodníci s chytrými telefony v poslední době nepamatují.

Reálné však bezesporu je, a to i z důvodu, že čínské továrny musely na samém začátku roku 2020 omezit kvůli koronaviru výrobu mobilních zařízení a jejich komponent. Byť sami výrobci se o této skutečnosti snažili mlžit a do světa pouštěli informace, že výroba běží zcela „normálně“.

Čína v karanténě, koronavirus děsí svět

Kanceláře, kontaktní centra ale také obchody, kterých je celkem dvaačtyřicet, zůstanou v pevninské Číně uzavřeny až do 9. února. Apple se odvolává na názory předních odborníků, kteří toto opatření doporučují jako preventivní proti šíření viru. Společnost tak chce chránit své zaměstnance před možným rizikem.

V provozu v Číně zůstává online obchod. Do normálu by se situace měla vrátit, jak uvádí samotná společnost, „tak rychle, jak jen to bude možné“. Zároveň Apple vyjádřil sounáležitost se všemi, které propuknutí koronaviru zasáhlo.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware