Tiskové zprávy

Perspektivy využití NFT a kryptoměn v zábavním průmyslu

non-fungible-token-NFT
Foto: pixabay.com, Tag: NFT

Koncept tvorby hodnotného digitálního umění slibuje umělcům finanční nezávislost a v celém odvětví vytváří pocit osvobození. NFT je digitální aktivum velmi podobné kryptoměně, protože obě jsou kryptoaktivy existující na blockchainu. NFT se od kryptoměn liší svou jedinečností, protože je nelze oddělit a zachovávají si svou originalitu, což z nich činí citlivá aktiva. Přestože je vývoj NFT stále v počátcích, jejich dopad na zábavní průmysl je významný.

Hudební průmysl v současné době pociťuje dopady NFT, televizní a filmové odvětví je také následuje a samozřejmě, hazardní průmysl nabízí free spiny bez vkladu. Z tohoto důvodu se investoři v zábavním průmyslu začínají o společnost NFT zajímat blíže.

S příchodem technologií a globálním rozvojem světa se v zábavním průmyslu jistě rozšíří používání NFT jak mezi umělci, tak mezi investory. Pro účastníky odvětví i celý svět kryptoměn to má několik výhod. Kromě toho, že NFT poskytují dobrý zdroj komodit, poskytují malým firmám platformu pro získání finančních prostředků. Vývoj NFT v současnosti ovlivňuje různá odvětví zábavního průmyslu.

NFT a hudební svět

Vývoj NFT umožnil hudebníkům tokenizovat jejich díla. Tokenizací děl se rozumí vydávání a zveřejňování hudebních děl ve formě nezaměnitelných žetonů. Umělci a zpěváci na turné využili tuto strategii k vyrovnání ztrát způsobených pandemií v roce 2020. Podle zpráv přinesl hudební průmysl jen v únoru loňského roku na NFT přibližně 25 milionů dolarů. Jedním z důvodů, proč jsou NFT v hudebním průmyslu stále populárnější, je skutečnost, že tyto vzácné žetony jsou propojeny s hudebním uměním, což je činí ještě žádanějšími.

Zpěváci, skladatelé, umělci a producenti začínají využívat NFT k propagaci svého řemesla a k vytváření ekonomických přínosů. Vliv NFT v hudebním průmyslu je tak velký, že hudebníci mohou v krátké době prodat digitální umělecká díla za miliony. Například zpěvačka Grimes vydražila během dvaceti minut digitální umění v hodnotě 5,8 milionu dolarů. Ozuna prodal jednu várku NFT za 800 000 dolarů a skupina Kings of Leon vydala nové album ve formě NFT. Prodeje tohoto alba dosáhly přibližně 2 milionů dolarů.

NFT ve filmovém a televizním průmyslu

NFT doposud změnily filmové odvětví, protože poskytly alternativní zdroj příjmů pro hráče v oboru a filmové tvůrce. Klíčová filmová studia, jako je FOX Studios, začínají hledat investiční příležitosti v tomto odvětví a SpongeBob je následuje. Díky vývoji NFT bude nyní budoucí publikum nakupovat a stejně tak prodávat obsah na blockchainu. Jednoduše řečeno, obsah, jako jsou rozhovory, videa z koncertů a živých vystoupení, bude vnímán jako sběratelský materiál, který se prodává a kupuje. NFT v podstatě představuje rovné podmínky pro všechny, kteří se v této oblasti angažují, a umožňuje těmto tvůrcům přímou interakci s jejich fanoušky.

Jak lze NFT využít v online hazardních hrách

Jak víte, NFT lze v online kasinech využít několika způsoby. Nejprve je však třeba vyvrátit některé mylné představy. Online hazardní hry nelze platit pomocí NFT. Pokud chcete začít, můžete použít tradičnější metody, jako např.:

  • VISA;
  • PayPal;
  • Skrill;
  • Kryptoměny (Bitcoin, Ethereum atd.).

NFT na trhu online hazardních her mají mnoho kreativních využití. A zatímco některé to může odradit, jiní budou pravděpodobně nadšeni, že se o nich dozvěděli. Online kasina nejprve používají NFT jako VIP vstupenky, což je nejoblíbenější způsob jejich použití! V některých online kasinech můžete získat privilegia exkluzivně pro svůj NFT v závislosti na jeho vzácnosti. Pokud se stanete držitelem jednoho z těchto žetonů, čeká vás spousta zábavy, od bonusů až po bezplatná roztočení a cashback.

Tyto NFT často vydává přímo kasino nebo jsou součástí většího řetězce kasin. NFT vydané společnostmi Rollbot a Sloties jsou toho skvělým příkladem! Těžit z nich mohou i ti, kteří vlastní tokeny NFT. Kasina, Některá kasina umožňují majitelům sázet na jejich žetony a dostávat od hráčů odměny, když vyhrají! Výherní automaty dávají uživatelům na jedné straně možnost vyhrát NFT a na druhé straně hráči dostávají procenta ze všech vsazených částek. Na začátku se vypočítá základní cena, takže pokud vyhrajete NFT, získáte odkup.

Nové zkušenosti

Kromě finanční optimalizace jsou nyní NFT v zábavním průmyslu novým a skvělým zážitkem. Slibují vývoj, který ovlivní celý světový zábavní průmysl, od hudebního sektoru až po Hollywood. Zařazení NFT také přiblíží divákům značky a franšízy v oboru. Jednoduše řečeno, diváci začnou ovlivňovat rozhodnutí o postavách, ději a účasti ve filmu.

Závěr

Technologie a kryptoměny rychle ovládají svět a NFT dělá totéž v zábavním průmyslu. Zábavní průmysl je tedy ovlivněn začleněním NFT natolik, že NFT jsou v konečném důsledku důležité pro budoucnost zábavního průmyslu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy