Hardware

Proč musel Apple zdvojnásobit výrobu nových AirPods Pro?

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple ke konci října představil novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Oproti předchozí verzi získala nově špunty, které jsou nabízeny ve třech různých velikostech. Lépe tak padnou do ucha a zaručí kvalitnější poslech hudby.

Tím však nekončíme, jelikož toho AirPods Pro mohou nabídnout mnohem více. Díky vysoké poptávce, která jen potvrzuje přesvědčení o jejich kvalitě, totiž musel Apple zdvojnásobit výrobu. Na co se tedy za 7 290 korun můžete těšit?

Kvalitní a ničím nerušený poslech


Sluchátka mají zabudovaný čip, který analyzuje zvuk 200x za sekundu. Pomocí tohoto H1 čipu je odstraněn okolní hluk. Zabudovaný mikrofon pak snímá zvuk ze sluchátek a přizpůsobuje se uživateli. Aktivní potlačování hluku je právě jednou z nejočekávanějších funkcí této generace.

airpods-pro-oficial
Apple zdvojnásobil výrobu nových AirPods Pro. #airpodspro

V případě, že bude uživatel potřebovat vypnout potlačení okolních zvuků, může jednoduše zapnout režim propustnosti. Zkušenosti a recenzi sluchátek najdete zde.

Výdrž na více než jeden den


Na jedno nabití vydrží sluchátka přibližně 4,5 hodiny nepřetržitého používání. Při opakovaném dobíjení v pouzdru si můžete užívat hudby, podcasty i hovory více než 24 hodin. Může však nastat složitější situace, se kterou Apple také počítal.

Máte jen 10 minut, než vyrazíte do práce či do školy a chcete si cestou vychutnat své oblíbené interprety? Již po 5 minutách nabíjení máte zaručenou výdrž přibližně na 1 hodinu.

Po čase se zcela přirozeně výdrž snižuje. Vše záleží i na vašem zacházení s veškerým příslušenstvím. Nevýhodou AirPods Pro je jejich neopravitelnost. Při reklamaci se musí zaměňovat starý kus za nový. U konkurenčních značek se však nové baterie dají sehnat velice levně.

Čekejte jednoduché ovládání


Apple vsadil na ty nejdůležitější funkce, které uživatel potřebuje. Při stisku tlakového snímače se zapne či pozastaví přehrávání, dále tak také přijmete hovor. Dvojitým a trojitým stiskem přeskočíte hudbu dopředu či dozadu a pouhým podržením aktivujete či deaktivujete aktivní potlačování hluku.

Dále nemůžeme vynechat několik dalších výhod AirPods Pro. Oproti konkurenci nevytváří v uchu nepříjemný tlak a pomocí chráněných mikrofonů zvládnou potlačit šumění větru během hovoru. Jsou odolná proti pocení a zvládnout i několik kapek vody.

Sluchátka AirPods Pro déle vydrží

V porovnání kupříkladu se Samsung Galaxy Buds vás však opravdu vyjdou poměrně draho. Přitom nabízí poměrně srovnatelné funkce, AirPods Pro pouze trochu déle vydrží. Navíc si můžete bezplatně na obal nechat gravírovat například své jméno.

Ačkoliv bez toho uživatelé jiných značek zvládají naprosto bezproblémově fungovat, přeci jen jde o malý a pěkný detail, za který byste si v jiném případě museli připlácet.

Samozřejmě oproti prémiové zlaté edici, kterou představila společnost Caviar, je tato cena ještě naprosto v pořádku. Společnost se po úpravách Iphonů rozhodla nabídnout také AirPods Pro pozlacené osmnáctikarátovým zlatem. Za tuto úpravu pak dáte přibližně 1 a půl milionu korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware