> Novinky ze světa IT

Galaxy Note 10.1 na scéně tabletů

Letošní barcelonský veletrh nebyl jen o mobilních telefonech, na své si přišly i tablety. Jihokorejský Samsung zde prezentoval hned tři, jeden z nich byl představen již v předstihu, a to v naší stověžaté Praze. Byl jím Galaxy Tab 2 7.0. Na MWC 2012 přišly hned dva zbrusu nové, prvním z nich je Galaxy Tab 2 10.1 a druhým Galaxy Note 10.1.

Note se inspiroval svým starším a o dost menším sourozencem, tableto telefonem Galaxy Note. Co se vzhledu týče, je velmi podobný novému Padu 10.1. Má shodnou zobrazovací plochu, stal se jí PLS panel nesoucí rozlišení 1280 na 800 bodů.

Rozdílů oproti svému tabletovému bratru je dost. Celá záda tvoří broušený kov, a tak vzrůstá hmotnost tohoto tabletu na 583 gramů. Hlavním rozdílem je použití stylusu, který se hodí ve speciálně upravených aplikacích, jež připravil Samsung přímo pro Note. Ve spojení s dotykovým perem se můžeme těšit například na Photoshop Touch, psaní rukou v Office dokumentech, překreslování různých obrazců.

Bude možné ihned zachycovat screenshoty po stisku tlačítka na stylusu, podporuje také PDF dokumenty a spoustu dalších zajímavých funkcí.

V žilách Notu koluje Android 4, obohacený o známé prostředí TouchWiz. Srdcem se stal Exynos 4210, skýtá útočiště pro dvě jádra taktovaná na jeden gigahertz. Podporou mu je gigabajtová paměť RAM. Bude nabízen ve třech kapacitních variantách, tak jak to známe z iPadu 16, 32 a 64 gigabajtů.

Tablet dostane 3G čip, tudíž budete v připojení téměř všude. Další konektivita slibuje GPS, Glonass, microUSB, Bluetooth a HDMI. Na jeho těle najdeme dvě čočky foťáku. Na zádech leží 3 megapixely a hned naproti 2. O energii se stará baterie o kapacitě 7000 miliampérhodin. Galaxy Note 10.1 je velmi zajímavé zařízení, které hned v několika ohledech převyšuje Galaxy Tab, uvidíme kolik si za něj jihokorejci řeknou a na které trhy pošlou.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] je taktován na 1,6 GHz, kterému sekundují 2 GB paměti RAM (stejné parametry má například Samsung Galaxy Note 10.1). Uživatelé mají k dispozici 16 GB úložného prostoru, který lze rozšířit (pomocí microSD […]

  2. […] čtyřjádrovým grafickým akcelerátorem Mali 400 doplněným o 2 GB RAM vám možná připomene populární Samsung Galaxy Note 10.1 – je to tak, “vnitřnosti” mají tyto dva tablety stejné, jen Ramos stojí cca. […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Novinky ze světa IT