Mobilní telefony

Smartphone ala Tizen: Samsung Z

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Mobilní operační systémy jsou samozřejmě tím, co pohání nové a chytré mobilní telefony. Není se tedy čemu divit, že se na trhu objevují průkopníci s nejistou budoucností.

Před několika měsíci jsme psali například o systému Tizen, který se má dle posledních zpráv objevit na mobilních telefonech společnosti Samsung. A je tomu opravdu tak. Nemůžeme také samozřejmě zapomenout na operační systém Ubuntu, jež na softwarový trh uváděla britská společnost Canonical.

Vše se v těchto dnech stává skutečností, přichází smartphone Samsung Z. Společnost si pro východní trh připravila prvního mobilního průkopníka, který nabídne 4,8 palcový displej, čtyřjádrový nespecifikovaný procesor na taktu 2,3 GHz, 2 GB RAM a 16 GB čip na palubě pro skladování dat v interním úložišti smartphonu. Přední straně dodá jas Super AMOLED displej s HD rozlišením 1 280 x 720 obrazových bodů.

Smartphone Samsung Z (Android)
Smartphone ala Tizen: Samsung Z

Jak je na tom další specifikace telefonu? Fotoaparát Ztka poskytne rozlišení 8 megapixelů, přední je pak 2,1 MPx. Softwarovým jádrem celého zařízení se stává systém Tizen ve verzi 2.2.1. Procesor je čtyřjádrový s taktem 2,3 GHz, ale jihokorejský výrobce neprozradil jeho další specifikaci či produktového výrobce. Kapacita paměti RAM je celé 2 GB. Vestavěnou interní paměť s kapacitou 16 GB lze zvětšit až o 64 gigabajtů pomocí paměťových karet.

Tizen, s Tizenem či bez Tizenu? Platforma Tizen poskytuje rychlý a optimální výkon s lepší správou paměti. Telefony založené na systému nabízí rychlejší spouštění a bezprostřední multi-tasking schopnosti, plně podporuje vynikající 2D a 3D grafické vlastnosti, hladší rolování a lepší výkon vykreslování pro prohlížení webových stránek. Uživatelé budou moci užívat bezpečnou ochranu soukromí pomocí vestavěného snímače otisků prstů.

Novinka s Tizenem podporuje sítě čtvrté generace – LTE. Nechybí také samozřejmě bezdrátová možnost připojit se na internet přes WiFi připojení. Zařízení nabídne Bluetooth je ve verzi 4.0 BLE či NFC nebo infračervený port k ovládání jiné domácí elektroniky například od Samusngu. Satelitní navigace podporuje standardy GPS i ruský Glonass. Specifikaci si můžete prohlédnout na tomto obrázku.

Samsung Z se měl na trhu v Rusku objevit před několika dny, nicméně již dnes víme, že se distribuce tohoto telefonu protáhne o několik dní či týdnů. Na vině může být malé množství dostupných aplikací. Novinka bude dostupná pouze na vybraných trzích. Dostane se nový telefon také do České republiky, či alespoň na evropský trh? Máte k telefonu další informace? Určitě se o ně poděte do komentářů! Děkujeme.

Specifikace, dostupnost a cena smartphonu s označením Samsung Z:

 • Displej: Dotykový, 4,8 palcový, Super AMOLED, 1280 x 720 pixelů, 326 ppi
 • Procesor: Čtyřjádrový, nespecifikovaný procesor, 2,3 GHz
 • Uživatelská paměť: 2 GB RAM, interní 16 GB, s paměťovým slotem (64 GB)
 • Fotoaparát: 8 MPx, BSI, FHD video, přední 2,1 MPx
 • Operační systém: OS Tizen 2.2.1
 • Mobilní sítě: GSM, GPRS, EDGE, HSPA+, LTE
 • Ostatní: WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, microUSB port, diktafon, NFC, IRDA
 • Snímače: Proximity, akcelerometr, gravity, světelný, senzor srdečního tepu
 • Dostupnost: Do prodeje v Rusku
 • Rozměry: 142 x 72,5 x 8,1 milimetru
 • Hmotnost: 136 gramů
 • Akumulátor: 2 600 mAh
 • Barva provedení: Černá, zlatá
 • Cena: cca 11 000 Kč

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony