Tiskové zprávy

Skupina PPF má zájem o TV Nova (CME) a další evropské televize

ppf logo final
Foto: PPF

PPF Group N.V. (“PPF”) oznamuje, že prostřednictvím svých dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises Ltd. (NASDAQ/BCPP: CETV) (“CME”) o jejím plném převzetí. CME provozuje televizní stanice v Bulharsku, České republice, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí.

V souvislosti s touto transakcí proto:

  • CME svolá mimořádnou valnou hromadu za účelem schválení navrhované fúze;
  • bude vyžádán souhlas Evropské komise a příslušných národních regulátorů;
  • celý schvalovací proces bude trvat několik měsíců.

Petr Kellner, majoritní akcionář PPF, k této transakci uvedl:

„Nákupem společnosti CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Naším motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování.”

PPF
Skupina PPF kupuje TV Novu (CME)

Společnost CME působí v pěti evropských zemích a je jednou z předních mediálních a zábavních společností střední a východní Evropy. Vysílá na 30 televizních kanálech, a to jak v modelu volně dostupných, tak placených kanálů, a oslovuje 45 miliónů diváků. Trend spojování tvorby mediálního obsahu a zábavy s jeho distribucí prostřednictvím telekomunikačních sítí je už několik let patrný jak v Evropě, tak v USA.

Jako poradci PPF pro strukturované financování této akvizice působí BNP Paribas a Société Générale. Financování transakce ve výši 1,150 miliardy eur bylo upsáno bankami BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit.

Finančním poradcem PPF v rámci této transakce je J.P. Morgan Securities plc a právním poradcem White & Case LLP.

PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 45 miliard eur (k 31. 12. 2018).

CME

CME působí v oblasti médií a zábavního průmyslu. Patří k předním společnostem v tomto oboru v pěti zemích střední a východní Evropy s celkovou populací zhruba 45 milionů lidí.

CME vysílá prostřednictvím 30 televizních stanic v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady a Ring), České republice (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International, Nova Action a Nova Gold), Rumunsku (PRO TV, PRO 2, PRO X, PRO GOLD, PRO CINEMA, PRO TV International a PRO TV Chisinau), na Slovensku (TV Markíza, Markíza International, Doma a Dajto) a ve Slovinsku (POP TV, Kanal A, Brio, Oto a Kino).

Cenné papíry CME jsou kótovány na burzách NASDAQ Global Select Market a na Burze cenných papírů Praha, pod burzovní zkratkou (ticker) CETV.

Financování transakce ve výši 1,150 miliardy eur bylo upsáno bankami

PPF Group N.V. (“PPF”) oznámila, že prostřednictvím svých dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises Ltd. (“CME”) o jejím plném převzetí. Akvizice bude financována kombinací vlastních prostředků a seniorního zajištěného akvizičního úvěru 1,150 miliardy eur, který zahrnuje také revolvingový rámec.

Globálními koordinátory strukturovaného financování pro PPF jsou BNP Paribas a Société Générale. Financování transakce ve výši 1,150 miliardy eur bylo upsáno bankami BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit v roli vedoucích aranžérů a bookrunnerů.

Société Générale v rámci transakce vystupuje jako agent financování a Komerční banka jako agent zajištění. White & Case a KPMG poskytovaly poradenství na straně PPF a Allen & Overy na straně bank – vedoucích aranžérů.

Zdroj: PDF (financování), PDF (převzetí)

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy