Software

Jak bude zítra? 3 nejlepší aplikace počasí pro iOS a Android

bourka pocasi
Foto: pixabay.com, Tag: Počasí

Jaké počasí bude zítra? 3 nejlepší aplikace počasí pro iOS a Android. Vyberete si? To, jaké bude počasí v nejbližších dnech zajímá lidstvo snad už od nepaměti.

Díky neustále se vyvíjejícím technologiím je předpověď počasí stále přesnější, takže dávno pryč jsou doby, kdy byly údaje o blížícím se počasí spíše orientační. V současné době se dá už na tyto předpovědi, zejména tedy ty krátkodobé, víceméně spolehnout.

Navíc informace o počasí může mít dnes k dispozici úplně kdokoliv a kdykoliv na svém mobilním telefonu, a to online a v reálném čase. Každá drobná změna predikce se okamžitě projeví a uživatel se tak vždy dozví nejpřesnější informace o tom, jak bude v nadcházejících dnech. Pojďme si tedy představit 3 nejlepší aplikace počasí pro iOS a Android, které by rozhodně neměly chybět ve vašem telefonu.

3 nejlepší aplikace počasí pro iOS a Android
3 nejlepší aplikace počasí pro iOS a Android

Windy

Nemůžeme začít jinak než aplikací Windy od českých vývojářů z týmu zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče, jenž nabízí komplexní monitorování přibližně 35 různých meteorologických jevů. Mezi základní funkce patří možnost sledování teploty a povětrnostních podmínek.

Dále pak s pomocí této bezplatné aplikace můžete sledovat plánovaný výskyt bouřek, oblačnosti, a množství dešťových srážek, v zimě pak i výšku sněhové pokrývky. Náročnější uživatelé zajisté ocení i to, že „appka“ umí zobrazovat i míru znečištění ovzduší.

Své popularitě se Windy těší především z dvou důvodů. Tím prvním je přehledný a minimalistický design, a jednoduché ovládání. Kladem je i zdařilá animace předpovědi počasí. Samotné povedené grafické zpracování by však nestačilo, u aplikací pro předpověď počasí hraje klíčovou roli neoddiskutovatelně kvalita a relevantnost poskytovaných informací.

A ty díky tomu, že Windy využívá v Evropě globálně nejpřesnější model ECNWF, jsou též na velmi vysoké úrovni.

Meteoradar

Dlouhodobě jedna z nejoblíbenějších aplikací pro předpověď počasí mezi českými uživateli, zejména tedy mezi těmi s iOS zařízeními. Velký důraz je v ní kladen především na predikci výskytu srážek. Zajímá-li vás to, jestli bude v nejbližší době pršet, či nikoliv, tak Meteoradar je jednoznačně tou nejlepší volbou. Stejně jako v případě Windy ani zde nechybí vizuálně povedená animace budoucího vývoje počasí. Data v této aplikaci jsou aktualizována každých 10 minut.

V aplikaci dále uživatel najde základní informace o počasí (teplota, vítr, oblačnost a srážky) na 3 dny dopředu. Oproti konkurenci se možná jedná o relativně dosti strohý výčet, nicméně Meteoradar se nám i přesto jeví jakožto zcela dostatečný nástroj ke sledování počasí. Do jeho chodu navíc mohou přispět i sami uživatelé, kteří mohou po registraci zasílat data o počasí v jejich lokalitě.

Počasí & Radar

Aplikace od německých vývojářů, v originále známá jakožto Weather & Radar, byla v obchodě Google Play stažena více než 10 milionkrát, jde tak o jednu z nejstahovanějších meteorologických aplikací na evropském trhu. Pokud se rozhodnete i vy pro její stažení, čeká na vás nejen klasické informativní zobrazení předpovědi, ale třeba také předpovědní mapa s vyobrazením srážkových mraků, tak jak ji znáte z televize.

Dále jsou k dispozici různé grafy zachycující předpokládaný vývoj počasí v nejbližších hodinách a dnech.

Kladem této aplikace je i to, že si nežádá o systémový přístup k vaší přesné poloze. Pokud vás tedy zajímá počasí ve vaší lokalitě, stačí pouze vyplnit název města/obce, a nemusíte nikomu prozrazovat vaši přesnou polohu. Mínusem je pak ovšem skutečnost, že v aplikaci se zobrazují reklamy – přesto se však dle našeho mínění jedná o jednu z nejlepších mobilních aplikací na trhu určenou ke sledování počasí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software