Tiskové zprávyZe světa IT

Společnost Continental představuje funkci Predictive Connectivity Manager

continental logo

Každý, kdo často jezdí do odlehlejších oblastí, tento problém zná: špatná kvalita mobilní sítě náhle přeruší hovor nebo zastaví streamování hudby. Stále existuje ještě mnoho míst, kde si uživatelé v automobilu nemohou naplno užít vlastností svých digitálních přístrojů kvůli nekvalitnímu signálu.

Společnost Continental proto vyvinula systém s názvem Predictive Connectivity Manager. Jedná se o prediktivní správu připojení, která „předpovídá budoucnost“ tím, že shromažďuje data o kvalitě sítě podél trasy a může zajistit opatření před případnými výpadky.

Predictive Connectivity Manager

Společnost Continental představuje funkci Predictive Connectivity Manager

„Inteligentní mobilita budoucnosti závisí na připojení k síti s co možná nejmenšími výpadky. Abychom zajistili řidičům to nejlepší ze současného pokrytí mobilními sítěmi, vyvinuli jsme řešení pro správu a předpověď dostupnosti mobilního signálu a datových služeb. To nám umožňuje nejen v předstihu odhalit bílá místa bez pokrytí signálem, ale také se na ně dopředu připravit, a zajistit tak uživateli nejvyšší možný komfort,“ vysvětluje Johann Hiebl, šéf oddělení Infotainment & Connectivity společnosti Continental.

  • Inteligentní správa dat a jejich zdrojů pro prediktivní připojení k mobilní síti
  • Předpověď dostupnosti datových služeb zajišťuje kvalitní připojení i na odlehlých silnicích mimo dosah signálu
  • Technologie nezbytná k zajištění režimu stálého připojení Always On

Projekt je další evolucí systému Smart Telematics, který Continental vyvinul společně s firmou Carnegie Technologies. Díky inteligentní telematice je už nyní možné agregovat dostupné kanály pro co největší datovou propustnost nebo plynule přepínat mezi jednotlivými kanály, pokud se zhorší kvalita příjmu. Systém Predictive Connectivity Manager je doplněk nejen pro řešení problémů s připojením, ale také k vytvoření inteligentní správy datových podkladů s možností stahování dat v dostatečném předstihu.

Crowdsourcing pro stanovení kvality signálu

Prediktivní správa připojení sbírá údaje o dostupnosti a kvalitě sítě z vozidel, která již dříve projela stejnou trasu, a to na základě údajů z jejich GPS, ale také podle dne v týdnu a času průjezdu. Tato data jsou následně zpracována v úložišti Continental cloud. Výsledná databáze obsahuje velké množství údajů o síle signálu, propustnosti sítě, mobilních standardech nebo latencí signálu spolu s náklady na zajištění spojení v konkrétních místech a dostupnosti služeb různých mobilních operátorů.

Continental představuje novou vizi automobilové budoucnosti: MWC 2018

Aby mohl systém správy dat a kanálů reagovat v předstihu, musí mít také informaci o tom, kudy chce řidič pokračovat. Pro určení této „nejpravděpodobnější cesty“ software průběžně analyzuje vypočtenou trasu a také přistupuje k údajům z navigace. „Díky kombinaci dat nasbíraných z jiných automobilů, která daným úsekem již projela, a dopředu vypočítané trasy dokáže systém prediktivní správy připojení doslova nahlédnout do budoucnosti,“ říká Hiebl.

Kompenzace výpadků sítě usnadní použití

Pokud systém správy připojení zjistí, že se spojení v dalších úsecích cesty zhoršuje, nebo že síťové pokrytí nebude brzy k dispozici, může se rozhodnout pro několik kroků. Na jedné straně software umí upozornit řidiče na nadcházející výpadek sítě a informovat ho, kdy bude signál pravděpodobně opět k dispozici. Digitální asistent může dokonce přepnout na jinou aplikaci, která není na datech závislá. Případně lze upřednostnit aplikace náročné na data podle definovaných postupů.

Continental chrání automobilové komponenty a výrobní závody proti hacku

Systém může dočasně stahovat aktualizace softwaru s nižším objemem dat, aby například nedošlo k přerušení právě přehrávaného hudebního streamu. Navíc prediktivní správa kanálů umožní plynulé přepínání mezi různými dostupnými kanály v závislosti na kvalitě a ceně připojení – z mobilních sítí, dostupných hotspotů WLAN ve velkých městech nebo dokonce ze satelitního připojení. Pokud jedna síť nabízí lepší kvalitu příjmu než druhá, systém mezi nimi může přepínat.

Inteligentní software jako digitální společník

Predictive Connectivity Manager lze nastavit tak, aby běžel na pozadí a dělal vlastní rozhodnutí, anebo vyzval řidiče, aby zvolil jednu z nabízených možností. „Naše inovace neustále zdokonalujeme, abychom je dostali na ještě vyšší úroveň. Se systémem Predictive Connectivity Manager představujeme novou technologii, která zajišťuje neustálé připojení Always On. Bezpečná, efektivní a pohodlná mobilita již není jen pouhá vize,“ říká Hiebl.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy