Kryptoměny

Stránka o Bitcoinu na Wikipedii zaznamenala nejvyšší počet zobrazení

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Počet zobrazení stránky Bitcoinu na Wikipedii minulý týden prudce vzrostl a dosáhl nejvyšší úrovně od poloviny roku 2022. Podle údajů The Block’s Data Dashboard dosáhla stránka Bitcoinu na Wikipedii 24. října 13 490 zobrazení. Podle Rebeccy Stevensové z The Block Research zvýšený počet zobrazení pravděpodobně podpořila cenová rally z minulého týdne a slibné zprávy o potenciálním schválení spotového bitcoinového ETF.

„Nedávná rally bitcoinu a potenciál spotového ETF způsobily, že se lidé o toto aktivum více zajímají,“ řekla. „Nově nabytý zájem se může projevit i běžnějšími způsoby, například tím, že více lidí navštíví stránku Bitcoinu na Wikipedii.“

Rallye ceny Bitcoinu

Cena Bitcoinu 23. října poprvé od května 2022 vzrostla nad 35 000 dolarů. Největší světová kryptoměna podle tržní kapitalizace vzrostla za poslední týden o 13 % a za poslední měsíc se zvýšila o téměř 29 %.

Stránka o Bitcoinu na Wikipedii zaznamenala nejvyšší počet zobrazení
Stránka o Bitcoinu na Wikipedii zaznamenala nejvyšší počet zobrazení

Načasování schválení spotových bitcoinových ETF zůstává nejasné, ale mělo by k němu dojít během několika měsíců a s největší pravděpodobností před 10. lednem 2024, což je konečný termín žádostí společností Ark Invest a 21Shares,“ napsali minulý týden analytici JPMorgan pod vedením Nikose Panigirtzogloua. „To je nejdříve z různých konečných termínů, kterým SEC čelí napříč žádostmi o spotové bitcoinové ETF.“

Co je Bitcoin?

Bitcoin je kryptoměna, což je digitální forma měny, která využívá šifrování pro zabezpečení transakcí a regulaci nových jednotek této měny. Byl zaveden v roce 2009 pod pseudonymem Satoshi Nakamoto a je první a nejznámější kryptoměnou na světě. Bitcoin umožňuje rychlé a globální platby bez potřeby bank nebo jiných finančních institucí.

Hlavní rysy Bitcoinu zahrnují:

  1. Decentralizace: Bitcoin funguje na základě technologie blockchain, což je decentralizovaný účetní systém, který ukládá všechny transakce v nezměnitelném záznamu. Tento blockchain je udržován sítí tisíců počítačů (tzv. uzlů), což znamená, že není řízen žádnou centrální autoritou.
  2. Omezený zásobovací limit: Existuje omezený počet bitcoinů, které budou kdy vytvořeny. Celkový počet je omezen na 21 milionů bitcoinů, což by mělo pomoci udržet stabilitu hodnoty této kryptoměny.
  3. Anonymita: Transakce v síti Bitcoin jsou pseudonymní, což znamená, že jsou prováděny adresami, které nejsou přímo spojeny s reálnými identitami. To poskytuje určitou úroveň soukromí, i když není zcela anonymní.
  4. Volný přístup: Kdo může používat Bitcoin, závisí na tom, zda má přístup k internetu a schopnost provádět digitální transakce.
  5. Spekulativní investice: Bitcoin byl také často vnímán jako investiční nástroj a mnoho lidí ho nakupuje s nadějí, že jeho hodnota bude v budoucnosti stoupat.

Je třeba poznamenat, že Bitcoin je známý pro svou volatilitu, což znamená, že jeho hodnota může dramaticky stoupat i klesat. Lidé by měli být opatrní při investicích do kryptoměn a měli by provádět vlastní výzkum a konzultovat s odborníky, pokud chtějí do Bitcoinu investovat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny