Kryptoměny

Tesla stále vlastní 2 miliardy v bitcoinech

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Pokud vás volatilní pohyby bitcoinu (BTC) v poslední době finančně poškodily, nejste v tom určitě sami. Tesla, kterou vede nejbohatší člověk na světě Elon Musk, byla kryptobláznovstvím zasažena také.

Tesla vykázala ztrátu ve výši 101 milionů dolarů

Výrobce elektromobilů ve své výroční zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy zveřejnil, že kvůli investici do bitcoinu vykázal ztrátu ze snížení hodnoty ve výši 101 milionů dolarů. Ztráta je v podstatě účetní záležitostí a na celkové finanční zdraví Tesly nemá až takový dopad.

Podle podání SEC má společnost ve své rozvaze stále přibližně 2 miliardy dolarů v bitcoinech. A Tesla zaznamenala zisk 128 milionů dolarů ze své investice do bitcoinů po prodeji části těchto podílů v březnu 2021.

Tesla stále vlastní 2 miliardy v bitcoinech
Tesla stále vlastní 2 miliardy v bitcoinech

Akcie společnosti Tesla (TSLA) v pondělí ráno vzrostly o 2 %. V letošním roce se však akcie propadly o více než 10 %, protože investoři se přesouvají z technologických akcií do hodnotověji orientovaných sektorů, jako je například ropa.

Ceny bitcoinu v pondělí také rostly a posílily

Ceny bitcoinu v pondělí také rostly a posílily o zhruba 4 % na přibližně 43 000 USD. Cena jednoho bitcoinu však letos zatím klesla o více než 7 % a z historického maxima, které dosáhla v listopadu necelých 69 000 USD, se propadla zhruba o 40 %.

Společnost Tesla počátkem roku 2021 investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolarů. Musk často tweetoval o své podpoře této špičkové kryptoměny i dalších menších, meme měn, jako je například Dogecoin.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny