Na jihu Evropy probíhá revoluce, která má svá specifika a svým způsobem je jedinečná. Událost posledních dnů v Česku zastínily další informace z okolního světa, tento případ však demonstruje obrovský vliv sociálních sítí v dnešní době.
Obyvatelům Turecka se již značnou dobu nelíbí přístup a stále se stupňující diktátorská rozhodnutí premiéra Turecka, Recep Tayyipa Erdogana. Nespokojení Turci se snažili vyjádřit nesouhlas s těmito rozhodnutími. Turecká vláda však demonstrace pochopila jako pokus o revoluci a její zárodek se snažila potlačit. Proti demonstrantům útočila policie spolu s obrněnými jednotkami slzným plynem nebo vodními děly.
Po zásazích policie se zvedla velká vlna ohlasu a na Twitteru se začaly objevovat psané reportáže nebo videa přímo z míst, což je logický vývoj v zemi, kde 31% obyvatel připojených k internetu používá Twitter a je tak druhou zemí v celkovém počtu uživatelů. Tyto uživatele se Erdogan nebál označit disidenty. Sdílení vnitrostátních informací se samozřejmě nelíbí vládě.

Ministr Erdogan oznámil renomovanému kanálu France24, že právě Twitter je teď pro Turecko největší hrozba a dodává, že mezi sdílenými reporty lze nalézt největší lži. Přitom sám ministr tuto sociální síť aktivně používá a má tak přehled o dění, i když od začátku nepokojů na svůj účet aktivně nepřispívá.
Svobodní obyvatelé Turecká stále mají výhodu svobody, díky níž pomáhají ostatním státům sledovat vyhrocenou situaci a v případě potřeby zakročit. Během nedávných protestů, známých jako Arabské jaro, byl internet cenzurovaný a ani novináři neměli příliš možnost se spojit se zahraničními státy. Při porušení některého ze zákazů sdílení hrozily tresty v podobě vězení. Můžeme jen doufat, že je to jen výjimečná situace a nebude se opakovat.